Värvilahendused ja koodid

Raamatus „Eesti kihelkondade värvid“ on Eesti Rahva Muuseumi kogudest valitud kõikide Eesti kihelkondade seelikute mustrid, milledel on määratud ka värvide toonikoodid. Igas kohas kujunes välja oma värvigamma, mis sõltus kohalikust taimestikust, aga ka inimeste värvimeelest. Samuti on erinev triipude ja ruutude paigutamisviis, nii et üks rahvariideseelik ei sarnane kunagi teisega.

 

Raamat_Eesti_kihelkondade_varvid

 

 

Lisaks riietele võib oma kihelkonna värvitoone kasutada suuremate väiksemate esemete ning pindade värvimiseks nii sees kui väljas. Raamat valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja sobib hästi ka kingituseks.

 

Raamatut saab osta raamatukauplustest üle Eesti ja Rahva Raamatu e-poes

 

Raamatut saab lehitseda ka veebis ja sealt valida välja enda või mõne muu kihelkonna meelepärane värvilahendus ning see siis päriselt värvida. Veebis on mugav detaile suurendada ja näiteks otsida oma kihelkonda „Find“ nupuga. Vaata raamatut siit.

 

hargla-varvikood  

Esimesed kaks numbrikombinatsiooni (Pantone ja cmyk-kood ehk neljavärvitrükk) iga värviruudu juures on mõeldud pigem trükitööstusele, disaineritele ja kujundajatele.

 

Alumine ehk kolmas number on tavakasutajale värvitoonide saamiseks Tikkurila värvilehviku järgi. Värvitoonide koodid on valitud Tikkurila Symphony värvilehvikust ja neid saab lasta toonida Vivacolori ning Tikkurila värvitoodetest ehituskauplustes üle Eesti. Toonikoodid on valitud sedavõrd lähedased algsele seelikutoonile, kui seda värvikaart võimaldab.

 

Selleks et näha, millised on raamatus või ekraanil toodud värvikoodide reaalsed toonid sise- ja välisvärvidest, soovitame küsida ehituskaupluse värvimüüjalt Tikkurila Symphony värvilehvikut.