Mööbli värvimine

Vana mööbel on väärt hoidmist ja taastamist

 

Vana mööbel, millel on mõningad kulumisjäljed on tihtipeale muidu heas seisukorras. Ära viska oma lemmik mööblitükki minema. Vähese vaevaga ning lihtsalt ja kiirelt saad selle taastamisega ise hakkama.

Suurepärase tulemuse saamiseks soovitame kasutada Green Line mööblivärvi Furniture 30, mis on veepõhine ja kulumiskindel. Antud mööblivärvi on lihtne pinnale kanda, tasandub hästi ja värvitud pind ei kolletu). Täpsema info saamiseks kliki purgipildil.

 

Furniture30 Furniture30_picture_1

 

 

Ole loominguline

pehmed_toonid

 Pehmed toonid. Viimistle ka riiulid ja näiteks kellad, vaasid või peegliraamid.

 

soe_sinine

Soe sinine. Värvitoonid võivad olla heledad, kuid samas siiski pehmed.

 

jõuline_mulje

Jõuline mulje. Ära pelga erksaid toone, need loovad eksklusiivse interjööri su kodus.

 

tumedad_toonid

Sügav must.  Musta ja oranži kooslus annab efektseid tulemusi.

 

 

Tööjuhendid ja nõuanded

 

Siin mõned nõuanded, et töö läheks sujuvalt ja lihtsalt ning, et tulemus saaks ilus ja nauditav.

 

Vaja läheb:  mittevärvitavatele pindadele kaitseks kattematerjali (riiet või paberit), piisav kogus värvi, kruntvärvi probleemsetele pindadele enne pinnavärviga katmist, lihvpaberit pinna karestamiseks, korralikud töövahendid (pintsel või värvirull.

 

Kattematerjal.  Kata kinni pinnad, mida ei soovi värvida.

 

Värvi kogus. Ühtlase tulemuse saamiseks on tavaliselt vaja pinda värvida 2 korda. Ühe tooli värvimiseks on piisav kui ostad 0,225 l värvi, laua või riiuli värvimiseks kulub umbes 0,9 l värvi. Suuremate pindade värvimisel soovitame konsulteerida poes värvimüüjaga.

 

Pinna ettevalmistamine.  Pind peab olema kuiv ja puhas. Eelnevalt värvimata mööbli puhul piisab, kui seda veidi lihvida. Varem värvitud mööbli puhul eemalda vana värvikiht (kui võimalik). Probleemsete pindade puhul (libedad pinnad, plastik jmt) soovitame pind ka kruntida, siis nakkub viimistlusvärv pinnaga paremini.

 

Töövahendid. Vali korraliku kvaliteediga töövahendid. Halva kvaliteediga pintslil tulevad lahti harjased, vilets värvirull jätab triibud pinnale. Kasuta pehmet õhukesekarvalist pintslit või väiksemat värvirulli, et saada ühtlane värvipind. Meie soovitame teil kasutada Anza maalritarbeid.

 

NB! Järgige värvinõul olevaid juhiseid. Enne mööbli kasutamist laske värvitud pinnal korralikult kuivada.

 

 

Värvimise tööjuhendid >

 

Värvikaart >

 

Küsi nõu värvieksperdilt >