Magamistuba

Magamistuba – see on kodu üks olulisemaid ruume, kus me puhkame ja veedame väga palju aega. Eksperdid väidavad, et kvaliteetne puhkus (lõõgastus – nii vaimne kui füüsiline puhkus) on oluline tingimus selleks, et oleks jõudu tõhusalt töötada ning et säiliks hea tervis. Kujundades magamistuba, peab silmas pidama, et kujundus saaks olema rahustav ja lõõgastav.

 

Magamistoa interjöör – mis on kõige olulisem?

 

Rahustavad värvitoonid. Magamistoa värvivalik peab tagama mugavustunde, seinade värvus võiks olla meeldiv silmale, mis ei ärritaks. Väga levinud on minimalistlik sisekujundus magamistoas, kasutatakse palju valgeid toone nii seintel, lagedel kui ka põrandatel. Valge värv annab “uudse” ja “värske” mulje, kuid samas liiga palju valget  muudab ruumi nö. jahedaks. Sisekujundajad ütlevad, et parim lahendus on valida heledad soojad toonid või kahvatud tumedamad värvitoonid (beež, kreemikas, pehme hall jmt). Antud värvid mõjuvad inimesele meeldivalt ning loovad rahuliku ja lõdvestunud meeleolu – täpselt mida me magamistoas vajame.

 

heledad-seinad-magamistoas sobivad-detailid-magamistoas hele-magamistuba

 

hallikad-seinad-magamistoas magamistoa-tumedad-detailid magamistoa-lilled

 

Seina värv võib olla ka särav punane, lilla, sinine, roheline… Siiski, valides värve, tuleks meeles pidada, et sellised toonid võivad ka halvasti mõjuda: punane toon magamistoas võib põhjustada ärevust ning on pigem aktiveeriva mõjuga, lilla toon tekitab ebamugavustunnet ning oranžid seinad võivad omakorda luua rõhuva tunde.  Mida siis teha, kui soovid oma magamistuppa kirkaid toone? Asjatundjad soovitavad valida “tuhmid” toonid – see tähendab erksate värvide vähem intensiivsema varjundi. Magamistoa interjööri saab vürtsitada heledate sisekujunduselementidega (valgustid, maalid, voodipesu jmt).

 

magamistoa-seinavärv magamistoa-pruunid-seinad

 

Lakooniline ruum – just see, mida vajad puhkuseks ja lõõgastumiseks. Minimalistlikus stiilis magamistuba – mitte ainult populaarne, vaid ka väga mugav variant. Magamistoas võiks olla võimalikult vähe mööblit, sest toas, mis on asju väga täis, on raske lõõgastuda. Kasutage kappide asemel ühte kummutit ja suur tualettlaud asendage ühe suure peegliga. Magamistoas tuleks hoida ainult neid asju , mis aitavad lõõgastuda: kui teile meeldib muusikat kuulata, siis võiks olla üks magnetoola (eriti võluvalt mõjub antiikne grammofon); kui teile meeldib lugeda – siis raamaturiiul; kui teile meeldib kirjutada – võiks olla öökapike, mille sahtlisse saab poetada oma kirjutised.

 

magamistoa-sisekujundus Lappeenrannan loma-asuntomessut 2012 magamistoa-detailid

 
Seinte ja lagede värvimisel soovitame kasutada tervisele ohutuid ja keskkonnasõbralikke Green Line seeria värve. Värvitooni saate vaadata värvikaartidest. Värvitooni õigsust saate kontrollida kauplustes olevatest värvikaartidest (leia endale sobiv kauplus siit).

 

Loe toodetest lähemalt siit.

Kui teil on värvimise kohta küsimusi, kirjutage Värvieksperdile.