Lastetuba

Lapse tuba on ruum, kus laps mängib ja puhkab ning samuti õpib tundma maailma. Värvid lapse toas peaks olema valitud sellised, mis toetavad ja arendavad kujutlusvõimet.

 

Asjatundja nõuanne – ärge koormake lapse tuba üle mööbliga, oluline on jätta ruumi mängimiseks. Piisab, kui toas on voodi, kummut ja kapid, raamaturiiul ning kirjutuslaud. Täida ruum värvidega.

sinine_lapsetuba värviline_lapsetuba

 

Eksperimenteerige julgelt, disainige ise seinad – joonistage pilved, vikerkaar, numbrid või tähed.

pehmetes-toonides-lapsetuba seinamaalingutega-lapsetuba roosat-värvi-lapsetuba

 

Lapsetuba tuleb kohandada vastavalt lapse iseloomule. Psühholoogid ütlevad, et rahutuid lapsi saab õigete värvitoonidega rahulikumaks muuta ning arglikumaid lapsi jällegi julgustada rohkem maailma avastama. Ärevale ja tundlikule lapsele sobivad erinevad rohelise aktsendid. Kollane toon stimuleerib lapse söögiisu. Sinine värvitoon aitab keskenduda ning seepärast soovitatakse seda tooni kasutada kohas, kus on lapse töölaud või mängunurk. Kogudes ideid oma lapsetoa kujundamiseks tuleb siiski lähtuda oma soovidest ja vajadustest ning ei ole vajadust teha täpselt nii nagu on toodud näidetel. Vali üks komponent või mitu ning kasuta neid vastavalt oma soovile.

 

Mööbli värvimisel soovitame kasutada Green Line mööblivärvi Furniture 30 ning seinade värvimisel täismatt seinavärvi Wall 4. Need värvid on peaaegu lõhnatud ja kuivavad kiiresti, nendega on lihtne töötada ning on tervisesõbralikud.


Loe toodetest lähemalt siit.

Kui teil on värvimise kohta küsimusi, kirjutage Värvieksperdile.