Köök

Kööki võib õigustatult pidada iga kodu südameks ning köök kujundatakse vastavalt sellele, kui palju on ruumi ning millised on pererahva vajadused. Seega köök võib olla väike või vastupidi – võtta enda alla suurema osa maja või korteri pinnast. Kööki kujundades, peab silmas pidama, et köök ei pea olema ainult ilus, vaid ka funktsionaalne.

 

Köögi interjöör. Millest alustada?

 

Planeerimist on hea alustada nimekirja koostamisega: mida ja kui palju te oma kööki vajate (millist mööblit, kodumasinad jmt). Hea mõte on pliiatsiga paberile joonistada esialgne kujundus, milline võiks kõik välja näha. Paigutuse projekteerimisel pea meeles, et kõik esemed peavad olema käepärast ning et köögis oleks ruumi liikuda.

 

Köögist ei tohiks kujuneda sahver. Köögis peavad olema kõik asjad käepärast ning samas peaks igal asjal olema oma koht. Mõtle millist köögitehnikat vajad ja kuhu paigutad nõud. Paljudes köökides tuleb mööbel paigutada selliselt, et nurgaruum raisku ei läheks. Mõistlik on sellisel juhul varustada köögikapid pöörlevate riiulitega. Sahtlid on väga mugavad! Sahtlisisudega annab palju asju väga mugavalt ära organiseerida.

 

 

mugav-köök köögikapid

 

Köök vajab korralikku valgustust. Valgustuse planeerimisel tasub kindlasti pidida nõu spetsialistiga, et luua lahendus juba projekteerimise käigus. Kuivõrd köögis toimetatakse nii vara hommikul kui hilja õhtul, siis tuleb jälgida, et milline pind köögis jääb pimedamasse nurka ning vajab rohkem valgustust. Valgustuslahenduse puhul on väga oluline praktilisus, et kõik nn. töötsoonid oleks valgustatud. Kui köök on koht, kus pere veedab suurema osa ajast, siis võiks mõelda ka sellel, et valgustusega luua hubasust ja efekte.

 

köögi-valgustus

 

Ebameeldivad lõhnad köögis? Korraliku ventilatsiooniga saab selle mure lahendada. Tuleb leida oma köögi jaoks sobiv ja piisavalt võimas õhupuhasti. Akna puudumisel peaks köögis kindlasti olema ventilatsiooniavad. Need aitavad mitte ainult ebameeldivate lõhnade vastu, vaid kaitsevad ka köögi seinu ja mööblit.

Köögi interjööri, erinevalt magamis- ja elutoast, võite julgelt valida erksamaid detaile. Samas, et säiliks kogu kodu interjööri ühtsus, võiks köögis kasutada samu aktsente, mis mujal eluruumides: olgu selleks siis puiduimitatsioon, tumedad toonid või vastupidi – heledat tooni detailid.

 

tumedad-toonid-köögis
köök-erksates-toonides
köögikapid (2)


Köögi seinad soovitame värvida hea kulumiskindlusega, mustust hülgava ja väga hästi pestava Green Line värviga Wall 20. Värvitooni saate vaadata värvikaartidest. Värvitooni õigsust saate kontrollida kauplustes olevatest värvikaartidest (leia endale sobiv kauplus siit).

Kui teil on värvimise kohta küsimusi, kirjutage Värvieksperdile.