Elutuba

Elutoas me võtame külalisi vastu, samme kokku pereliikmetega, taastume pärast päevatööd – tegeleme oma lemmiktegevustega. Kes soovib jõudu koguda ning kes meelerahu taastada. Elutuba tuleb kujundada vastavalt oma eluviisile ja isikuomadustele – siis tunneme ennast seal alati hästi.


Energia. Tüübilt jõulisematele inimestele meeldivad ekstravagantsemad detailid ja aktiivne eluviis. Neile sobivad sisekujunduses erksad värvid ja nende kombinatsioonid. Kõik lähtub teie isikuomadustest – heledas ruumis kasutage julgelt erksamaid detaile, nt. musta-punase värvikombinatsioone, mida võib kasutada nii seinte kui mööbli värvimisel.

 

erksates-toonides-elutuba erksa-elutoa-detailid

 

Ühendades erksad toonid veidi pehmemate toonidega saab elutuba rahuliku atmosfääri.

 

elutoa-interjöör

 

Tasakaal. Erksad värvid mõjuvad teile väsitavalt, kuid samas soovite lisada oma elutoale aktsenti?  Sellisel juhul on hea kasutada nö. pehmendatud värvitoone. Näiteks värvige seinad türkiissiniseks, roheliseks või helepruuniks, mis sobivad heleda mööbliga. Eksperimenteerige – värvige üks elutoa sein heledamat tooni kui on teised seinad. On üllatav, kuivõrd see muudab elutuba. Hea mõte on korrata samu toone detailidena ka teistes ruumides – sobitades seina värvitoone sama tooni patjade, vaipade, maalide, vaaside või taimedega.

 

kokkusobivad-detailid-elutoas sein-üksik-element-elutoas

 

Esteetika. Kui soovid delikaatsust ja hindad rahulikkust oma elamises, siis kasuta sisekujunduses heledaid toone sujuvate üleminekutega. Ruum, mis on ainult ühte tooni, võib mõjuda liiga staatiliselt. Kombineerige ühe värvi erinevad toone – valge värvi üleminekud võivad olla puhtast valgest pehmeks halliks, pruuni puhul helebeežist rahustava piimašokolaadi tooniks. Looduslike elementide kasutamine eluruumides aitab luua harmooniat – erinevad puidust sisustuselemendid, näiteks tammepuidust laud, looduslikust materjalist pildiraamid jmt. Soovite toa ilmet elavdada? Kombineerige heledad seinad tumeda mööbli, patjade, vaibaga. Eksklusiivsust lisavad ka tumedad lillepotid või vaasid.
Seinte ja lagede värvimisel soovitame kasutada tervisele ohutuid ja keskkonnasõbralikke Green Line seeria värve. Värvitooni saate vaadata värvikaartidest. Värvitooni õigsust saate kontrollida kauplustes olevatest värvikaartidest (leia endale sobiv kauplus siit).

Loe toodetest lähemalt siit.

Kui teil on värvimise kohta küsimusi, kirjutage Värvieksperdile.