Laulja Birgit värvib lastetuba

Koostöös Delfi Moodsa koduga

 

Üldlevinud värvilahendus tüdruku toas on roosa ja poisi toas helesinine. Aga millise varjundiga need toonid valida?  Birgit valis lastetuppa õrna maasikavahuroosa ja taevasinise tooni. Kuna Birgiti peres on kaks last, kes õige pea jagavad tuba, siis leidis lauljatar koos värvispetsialistiga huvitava lahenduse, kuidas tuba „poolitada“. Vaata videoklippi Delfi Moodsa Kodu lehelt siit ja ehk leiad endagi koju hea idee!

 

Vt ka Birgiti elutoa seinte värvimise tööjuhendit.

 

Tööjuhend

 

Lastetuba  Interior Satin 3L

 

 

juhendid_väikese_pahtlilabidaga_pahteldamine2 1. Paranda täkked ja kriimud seintel peenpahtliga Vivacolor LF. Lase pahtlil kuivada. Seejärel lihvi parandatud kohad seinaga samasse tasapinda. Lihvimiseks kasuta lihvpaberit nr 240. Puhasta pinnad lihvimistolmust.
rullik

2. Värvi seinad üle kahes kihis Vivacolor Interior Satin seinavärviga, tooniga F457 (Brie soe murtud valge) Tikkurila sisevärvikaardist.

rullik

3. Kui seinavärv on kuivanud kujunda seinale veniva teibiga pilved. Seejärel värvi teibiga piiritletud alad. Üks pilv seinal värvi kahes kihis seinavärviga Vivacolor Interior Satin, vastavalt tooniga G364 (helesinine) ja teine pilv vastasseinal tooniga G329 (heleroosa). Kasuta seinte värvimisel kvaliteetset Anza värvirulli PLATINUM. Lase esimesel kihil enne teise värvikihi seinale kandmist korralikult kuivada. Eemalda peale värvimist koheselt maalriteibid.

juhendid_veega_pesemine

4. Peale tööde lõpetamist pese töövahendid veega puhtaks. Lase seintel enne mööbli paika panemist korralikult kuivada. Puhastamiskindlaks muutub värv ca kuu aja jooksul. Sellel ajal ei ole soovitav pinda määrida ega puhastada.

 

 

Kasulik nipp!

 

  • Selleks, et teibitud joon jääks võimalikult sirge ja värv ei läheks teibi alla, siis tupsuta teibiääred esmalt üle selle seinavärviga (Brie soe murtud valge), millega värviti kogu sein. Lase kuivada ja alles seejärel värvi värvilise tooniga (G329 ja G364). Selliselt värvides võib hele toon isegi natuke teibi alla  minna, aga seda pole pärast näha. Kui toonitud värv läheb teibi alla, siis jääb serv ebaühtlane.

 

vivacolor LF 10L   581519_web