Lacquer Parquet Akva

Veepõhine puitpõrandalakk

Kasutuskoht

Väga head kulumiskindlust nõudvatele puit- ja parkettpõrandatele eluruumidesse. Ei sobi teemantmänni, suitsutamme ega stabiliseeritud pruuni pöögi pindadele.

Läige

Matt.

Katvus (1x)

8-10 m2/l - pintsli või rulliga, 10-12 m2/l – mohäär- või viltlakilabidaga 16-20 m2/l – teraslakilabidaga. Laki lõplik kulu sõltub lakkimismeetodist.

Toonimine

Lakki ei toonita.

Töövahendid

Pintsel või värvirull, mohäär- või viltlakilabidas.

Kuivamisaeg

4-6 tundi – lihvimiskuiv ja ülelakitav, 1-2 päeva - kasutusvalmis (+23 °С, RH 50%). 1 nädal – täielikult kõvenenud.

Töövahendite puhastamine, vedeldi

Vesi. Vedeldamine lubatud kuni 10% laki mahust.

Pakendid

1L; 5L

Säilitamine

Kaitsta külma eest!

Säilivusaeg

Tihedalt suletud originaaltaaras 1 aasta toote valmistamisajast (vt pakendilt).

Kuivainesisaldus

u 30%.

Tihedus

1,1 kg/l (ISO 2811).

Vastupidavus kulumisele

u. 5 mg/100 rpm (SIS 923509)

Vastupidavus kemikaalidele

Vastupidav puhastuskemikaalide ja nõrgatoimelise vedeldi (lakibensiin) lühiajalisele toimele. Mitte kasutada vedeldeid, nt Special Solvent või Special Spray.

Ajakohastatud: 2017-02-06

PINNA ETTEVALMISTAMINE

Varem lakkimata pind:
Puhasta uus puitpind tolmust ja mustusest. Lihvi pind liivapaberiga 100-120 ja eemalda lihvimistolm. Praod ja ebatasasused pahtelda lihvimistolmu ja Lacquer Parquet Akva laki seguga. Lihvi pind liivapaberiga 100-120 ja eemalda lihvimistolm.

Varem lakitud pind:

Vähe kulunud lakitud pind pese puhastusvahendi Special Clean vesilahusega, loputa ja lase kuivada. Lihvi läikiv vana lakipind matiks liivapaberiga 120-150, eemalda lihvimistolm.

Eemalda kulunud lakipinnalt kogu lakk lihvides. Praod ja ebatasasused pahtelda lihvimistolmu ja Lacquer Parquet Akva laki seguga. Lihvi pind ja eemalda lihvimistolm.

LAKKIMISTINGIMUSED

Lakitav pind peab olema puhas ja kuiv, õhutemperatuur  +5 °С  kuni +28 °С, suhteline õhuniiskus alla 80%.

Kruntimine:
Sega lakki enne kasutamist, väldi õhu kloppimist lakki. Laki 1-2 korda õhukese kihina pintsliga või 2-3 korda mohäär- või viltlakilabidaga. Peale iga lakikihi kuivamist lihvi pind kergelt liivapaberiga 150 ja eemalda lihvimistolm.

LAKKIMINE

Sega lakki enne kasutamist hoolikalt. Laki 2-3 korda pintsli või mohäär-/viltlakilabidaga, 1-2 korda rulliga. Laki pinnale langeva valguse suunas. Ühtlase pinna saamiseks laki laudpõrand paari laua kaupa. Lakitud pinna lõplik toon sõltub puidu toonist, kõvadusest, tüübist ja lakikihtide arvust. Ühtlase pinna saamiseks laki kogu pind ühes osas.

TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE

Enne pesemist eemalda töövahenditelt liigne lakk, pese veega. Kergelt kuivanud töövahendid võib puhastada vedeldiga Special Solvent ning seejärel pesta vee ja seebiga.

PINNA HOOLDAMINE

Mööbli võib lakitud pinnale asetada 1-2 päeva peale lakkimist. Raske mööbliga peab ootama u 1 nädal, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes selle aja jooksul. Lakitud pinda võib puhastada 1 nädala möödumisel lakkimisest. Puhastamiseks kasuta vee või neutraalse (pH 6-8) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Eriti määrdunud pindade puhastamiseks kasuta kergelt leeliselise (pH 8-10) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Peale pesemist loputa pind puhta veega. Lahuse valmistamisel järgi selle tootja antud soovitusi.

JÄÄTMEKÄITLUS, KESKKONNA- JA TÖÖOHUTUS

Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusesse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti. Sisaldab: 1,2-bensisotiasool-3(2H)-ooni ja reaktsioonimassi: 5-kloro-2-metüül-4-isotiasoliin-3-ooni ja 2-metüül-2H-isotiasool-3-oon (3:1) segu. Võib esile kutsuda allergilise reaktsiooni. EÜ LOÜ (VOC) sisalduse piirväärtus (alaliik A/i) 140g/l. Maksimaalne LOÜ sisaldus kasutusvalmis värvis on 140 g/l.

TRANSPORT

Kaitsta külma eest!

Elite Filt, Maxi po-po system rull 25 cm (Kood: 451525)

Värvirull siledate pindade jaoks – puitpinnad, uksed, mööbel jmt. Jätab sileda viimistletud pinna.

Elite Floor põrandalaki pintsel 200 mm (Kood: 377200)

Kombineeritud harjaste ning ergonoomilise ja pehme käepidemega põrandalaki pintsel. Jätab sileda ja ühtlase pinna.

Elite Maxi rulliraam 2K po-po system 25 cm (Kood: 613625)

Rulliraam mugava käepidemega. Sobib Anza käepidemepikendustega.

Kõrgus (m)
Laius (m)
Pindala (m2)
Pinna tüüp
Värvimiskordi