Tervisesõbralikud värvidMIKS VALIDA TERVISESÕBRALIK VÄRV?    • Kindluse garanteerivad tunnustatud organisatsioonide märgised, mille kasutamine on värvide puhul väga rangelt reguleeritud ja mille LOÜ määr on viidud miinimumini.


    • Vivacolor Interior seeria värvide loomisel kasutatakse kontrollitud tooraineid ning nende värvide omadusi testiti korduvalt mitmes rahvusvahelises laboris enne, kui värvidele anti Põhjamaade Luigemärk ja Eesti Allergialiidu tunnustus.

    • Interior seeria värvid sobivad kasutamiseks ka ülitundlikele inimestele.
 
 
friendly-paints friendly-paints2

 

 

 

MIDA NÄITAB VOC EHK LOÜ MÄÄR VÄRVIPURGIL?


See näitab lenduvate orgaaniliste ühendite emissiooni taset ümbritsevasse keskkonda, ehk ruumi, mille seintel või laes värvi kasutad. Vivacolor Interior seeria värvidele teostatud uuringu tulemusena selgus, et nendel värvidel on värvi pinnalt lenduvate orgaaniliste ühendite ja kantserogeensete ainete emissioon ümbritsevasse keskkonda minimaalne ning vastab kõigile Põhjamaades kehtestatud normidele.

 
 

KAS ISETEHTUD LOODUSLIK VÄRV ON PAREM VALIK?


Palju räägitakse looduslike ehk ökovärvide sobivusest allergikutele, kuid Eesti Allergialiit soovitab ka nende materjalide suhtes olla ettevaatlik. Inimestel võib olla ülitundlikkus ka looduslike komponentide vastu, samuti võivad looduslikud värvid reageerida niiskusele, mis omakorda võib mõjutada ruumi õhu kvaliteeti.

Allergikule on parimaks valikuks Eesti Allergialiidu poolt heaks kiidetud ja märki kandvad tooted. Neid tooteid on spetsiaalsetes teadusasutustes ja laborites uuritud erinevate tervistkahjustavate keemiliste ühendite õhku eritamise suhtes ning nende ohutus on tõestatud.

Loe ka »

Kui Vivacolor Interior värvide puhul kasutatakse sideainet, mis aitab värvil aastaid pinnal püsida ning jääda muutumatuks ka pärast korduvat pesemist, siis ökovärvid võivad vajada sagedast uuendamist. Samuti nõuab ökovärvide ettevalmistamine ning pindadele kandmine suuremaid oskusi kui Interior seeria värvidega töötamine, kuna nende oluliseks omaduseks on kasutusmugavus.