Teeme Ära 2015

Värvid taaskasutusse – Teeme Ära ja Vivacolori ühisaktsioon 2015

 

Aprilli keskpaigast kuni talgupäevani 2. mail 2015 toimus Teeme Ära talgukevade raames heategevuslik aktsioon, mille käigus kutsuti inimesi oma kodudest kokku koguma kasutuskõlblikud vesialuselised värvijäägid ja annetama need Valga, Võru, Virumaa, Viljandi ja Pärnu kodutute loomade varjupaikadele ja Tallinna Loomaaiale.

 Teeme_Ära_logo

 

Täname kõiki, kes aktsioonis kaasa lõid ning oma värvijäägid hea eesmärgi nimel annetasid. Kasutuskõlbulikke värvijääke annetati rohkem kui 200 liitrit. Vivacolor lisas sellele omalt poolt 500 liitrit värvi. Kokku saadud liitritest jagus paljude vajalike hoonete ja ruumide värvimiseks.

Täname kõiki-kõiki talgulisi üle Eesti, kes talgupäeval vihma trotsides ja veel mitmel järgneval õnneks juba päikeselisel nädalavahetusel rõõmsal meelel värvimistööd tegid. 

 

Ilma trotsides

2. mail toimusid värvimistalgud Tallinna Loomaaias ja Virumaa, Pärnu, Valga, Võru ning Viljandi kodutute loomade varjupaikades. Vihmase ilma tõttu suunasid talgulised oma tööjõu värvitavate pindade ettevalmistamisele ning siseruumide värvimisele. Tallinna Loomaaias said samblast ning vanast värvist puhtaks kümned meetrid gauride aediku metallpiirdest ning puhtaks Illu kohviku fassaad. Valga varjupaigas said uue värvikihi varjualuses asuvad kuudid ning põhjalikult puhtaks küüritud nii mõnedki peagi värvikihi alla saavad pinnad. Võru, Virumaa, Pärnu ning Viljandi varjupaikades tegeleti värvimise ettevalmistusega.

 

Tööd said tehtud 

Värvimistalgud nii koduta loomade varjupaikades kui Tallinna Loomaaias jätkusid mitmetel nädalavahetustel läbi suve. 

  • Tallinna Loomaaias said uue värvikuue gauride aedik, Illu kohviku fassaad, muskusveiste aedik, takiinide maja fassaad, pruun-harjasvöötlase tuba ning Illu kohviku fassaad. Tublid Loomaaia Sõprade Seltsi inimesed värvisid Vivacolori värvidega temaatiliselt afro-mustriliseks elevantide maja esise pingi.
  • Võru varjupaik suunas oma tööjõu kuutide värvimisele, tegi värviravi mõnele mööblitükile ja siseruumile.
  • Valga varjupaigas sai uue värvikihi peahoone, eeskoda, aknapiirded ning ühe siseruumi põrand-seinad.
  • Viljandi varjupaigas lakiti üle ühe siseruumi seinad ning tehti ära erinevaid välisvärvitöid.
  • Virumaa varjupaigas keskenduti kuutide värvimisele.
  • Pärnu varjupaigas sai kindla värvikuue koerte maja uus puitfassaad.

 

Vt ka Delfi artiklit Tallinna Loomaaia talgupäevast siit.

 

Värvijäägid õigesse kohta

Värvijääke saab jätkuvalt ära viia jäätmejaamadesse või teistesse kogumispunktidesse, mis on hõlpsalt leitavad aadressilt kuhuviia.ee.