Kuidas valida värvitooni

 

See, kuidas me end koduseinte vahel tunneme, sõltub paljuski toonidest, mis meid ümbritsevad. Värvitoone on lõputult palju.

 

Kuidas aga teha nende seast see õige valik? Kuidas leida üles see sobiv ja õige toon? Kuidas olla kindel, et see toon päriselt ka minu tuppa sobib?

 

Kõigepealt tuleb teha veidi kodutööd ja mõelda, mis värvid Sinu koju sobivad ning muidugi ka Sulle ja Su pereliikmetele meeldivad.

 

Selleks, et leida just see õige ja sobiv toon, tuleb seada sammud ehituskauplusse värvikaartide stendi juurde.

 

Värvikaarte on mitmeid ning erinevatel kaartidel on erinevad kontseptsioonid ja suunitlused. Valides Vivacolori või  Tikkurila värvitooted, tasub eelistada Tikkurila värvikaarte, kuna sel juhul saavutad värvides kindla peale selle õige ja soovitud tooni.

 

Tikkurila Tunneta Värvi kollektsioonis on 263 sisekujundaja poolt valitud värvitooni, mis on jagatud vastavalt tonaalsusele ja soojusele-külmusele. See teeb värvitoonide vahel orienteerumise lihtsaks ja mugavaks.

 

Kauplusest leiad ka Feelings värvikaardi laastud, mis on kui sinu isiklik “Sisekujundaja taskus”.  Feelings laastudel on sisekujundaja poolt koostatud kombinatsioonid neljast omavahel ideaalselt sobivast värvitoonist: üks põhivärv ning kolm aktsentvärvi, mis aitavad seinavärvi kardinate, mööbli ja aksessuaaride toonidega kokku sobitada ning vastupidi.


Kui oled värvikaardist endale sobiva tooni välja valinud, siis võimalusel võta värvilaast koju kaasa ning vaata seda nende tingimustes, kus see olema hakkab. Kui tahad olla valitud toonis täiesti kindel, on hea mõte osta väike kogus värvi ja teha proovivärvimine. Nii väldid suuri kulutusi, mis kaasnevad ebameeldiva värvi üle värvimisega.


Siseruumides jäävad toonid tugevamad ja tumedamad, kui värvikaardi pisikesel pinnal. Kui kahtled tumedama ja heledama tooni vahel, siis pigem vali heledam toon. Samuti mõjutab värvitunnetust ka värvi läikeaste. Mida matim on pind, seda pehmem ja intiimsem see meile tundub. Seevastu läikivamad pinnad tunduvad puhtamad ja nende värv jõulisem.


Hea nipp on endale üles kirjutada, mis värvi ja mis tooni millises ruumis kasutasite. Lastega või loomadega kodudes juhtub sageli pisemat sorti avariisid, mis nõuavad värviparandusi. Kui värvitoode ja toon on üles kirjutatud, ei pea pead murdma. Väikese koguse õige värviga, saab rikutud koha ilusti ära parandada, ega pea üle värvima tervet seina.