Kuidas valida värvi

 

Kui plaanid värvida seina või lage, vajad seina- või laevärvi. Tundub lihtne. Tegelikkuses on asi veidi keerulisem kuna erinevaid värvitooteid on poeriiulitel palju. Esmalt tuleks mõelda, milleks ruumi kasutad. Kas tegemist on elu- või magamistoaga, köögi või vannitoaga?


Elu- ja magamistoa seintele, mis ei vaja tihedat puhastamist, sobivad poolmatid ja täismatid seinavärvid, nagu Interior Satin ja Interior Soft. Lastetoad vajavad sagedast puhastamist ja seepärast sobivad sinna keskmise läikeastmega puhastatavad värvitooted. Koridori seinad puutuvad sageli kokku pori ja mustusega, mistõttu tuleks esiku seinad katta vastupidava ja kergelt puhastatava poolmati või poolläikiva värviga.

 

Magamistuba, valge - N503_1 N503

 

Eraldi teema on köögiseinad, millele satub aeg-ajalt ikka toitu, õli ja rasva. Seega vajavad köögiseinad tihedalt puhastamist. Sagedasele pesemisele peavad vastu läikivamad värvid ja kõige paremini spetsiaalvärvid, mis on välja töötatud just köögi seinte jaoks, Vivacolori tootevalikus on selleks Interior Kitchen


Väga oluline on õige värvivalik niisketesse ruumidesse, nagu vannitoad, saunad ja pesuruumid. Pideva niiskuse mõjul võib seal kergesti hakata levima hallitus, seega tuleb seal kasutada spetsiaalseid tooteid, mis selle ära hoiavad. Interior Bath on niiskuskindel värv vannitubade ja tualettruumide seintele. 

 

Vannituba, sinine - X350 X350


Lagede värvimisel on parim valik täismatt värv, mis aitab varjata pinnavigu ja loob tuppa õdusa atmosfääri. Värvitoonina on eelistatuim valge, mis annab ruumile juurde avarust ning hajutab ja peegeldab valgust, nagu sügavmatt valge laevärv Interior Ceiling


Kui värvivalik on tehtud lähtuvalt ruumist, siis järgmine oluline aspekt, mida toote valimisel jälgida, on kvaliteedimärgised. Märgised tagavad, et tegu on kvaliteetsete ja tänapäevastele nõuetele vastavate toodetega. Vivacolori värvitoodetele on omistatud Eesti Allergialiidu tunnustus ja Põhjamaade Luigemärk.


Olles läbi mõelnud, kuhu ja milliste omadustega värvi vajad, läheb poes värvi valimine lihtsamalt ja kiiremini. Samuti tagab õige toode ka ilusa ja kauakestva tulemuse.