Kuidas lasuurvärvida uut palkmaja

 

Fassaadi värvimise eesmärgiks on esmalt visuaalne välimus, kuna me kõik tahame elada ilusas kodus.  Teisalt on fassaadi värvimise ülesanne kaitsta meie maja ilmastikutingimuste mõjude eest, et meie maja säiliks aastaid kaunis ja tema eluiga oleks pikk. Lisaks soovime, et värv meie majafassaadi seinal püsiks kaua ilus ja värske,  kuna fassaadi renoveerimistööd eeldavad nii ajalist kui rahalist investeeringut. Vivacolor Villa värvid kaitsevad puitu vähemalt 15 aastat.

 

Väga suures osas mõjutavad maja fassaadi värvimise tulemust ja värvipinna kestvust eeltööd. Eeltööde tegemisest rääkisime videos „Kuidas puitfassaadi värvimiseks ette valmistada?

 

Enne värvimist tuletame meelde olulised aspektid, millega arvestada:

 

  • Ilm peab olema kuiv, temperatuur peab olema vähemalt +5 kraadi, parim õhutemperatuur värvimiseks on u. +15 – 20 °C ja õhu suhteline niiskus u. 50%.
  • Otsene päike ja väga kuum ilm raskendavad samuti värvimist, kuna värv kuivab liialt kiiresti ja tulemus võib jääda ebaühtlane.
  • Värvitava fassaadi laudis peab olema kuiv – sellel ei tohiks olla kastet ega vihmapiisku.
  • Enne värvima asumist kata kinni need osad, mida sa ei soovi värvida, nagu näiteks akende ja uste raamid, aknalauad, fassaadil olevad detailid.
  • Fassaadide värvimise puhul on ülioluline ka ohutus. Majadel kõrgemaid ja raskemini ligipääsetavaid osasid värvides järgi kindlasti ohutusnõudeid ning kaitse ennast.

 

Enne värvima asumist vaata ka puitfassaadide värvimise tööjuhendit.

 

Puitfassaadi on soovitatav värvida pintsliga. Fassaadivärvimise pintslid on laiad, paksud ning suure mahutavusega.

 

Esmalt tuleb puitpind puhastada ja kaitsta mittevärvitavad pinnad. Enne värvima asumist sega Villa Lasur Akva puidulasuur hoolikalt läbi. Kanna lasuur pinnale kahes kihis ja jälgi, et palgi otsas saaks korralikult töödeldud.

 

Pane pintsel veega täidetud purki või kilekotti ning sulge see korralikult, nii saad seda uuesti kasutada, kui jätkad värvimist järgmisel päeval. Kui värvi jääb purki alles, sule kaas hoolikalt, et värv vahepeal ei kuivaks.

 

Pea meeles, et õige värvitoon tuleb välja alles peale värvi kuivamist.

 

Jälgi värvitud seina pinna seisukorda ja tee vajalikud hooldustöötlused õigel ajal. Päikese poole olevad lõuna- ja läänepoolsed seinad, mis on suurema koormuse all, võivad vajada hooldustöötlust sagedamini kui teised seinad. Värvitud puitfassaadi hooldustöötluste vahe on pikem kui peitsitud fassaadil.