Veepõhiste värvide eelised

Lahustit sisaldavast värvist aurustuv lahusti võib tekitada peavalu, peapööritust ja väsimust, ruum, kus seda värvi kasutatakse, lõhnab tugevalt lahusti järgi üsna pikalt. Vaatamata nimetatud ebamugavustele, tundub lahustipõhine värv siiski paljudele kindlam valik, kuna usutakse, et lahusti annab värvile kestvuse ja tugevuse. Kas see vastab tõele – kas veepõhine värv on mingil moel kehvem?

 

Lahustipõhistes värvides kasutatakse lahustina enamasti lakibensiini, veepõhistes värvides aga vett. Kui värv kuivab, siis lahusti eraldub õhku. Veepõhise värvi puhul aga aurustub ruumi vaid vesi. Värvipinna kvaliteet ehk lõpptulemus on sama, sest pärast vee aurustumist jäävad värvitud pinnale samad koostisosad, mis lahustipõhise värvi puhul – pigment ja sideaine.

 

Tänapäeva veepõhiste siseviimistlusvärvide tootmisel kasutatav tehnoloogia on jõudnud lahustipõhiste värvide tootmistehnoloogiast isegi paar sammu ettepoole. Kuna ühiskond liigub selles suunas, et kemikaalid, millega inimesed sageli kokku puutuvad, sh värvid, oleksid võimalikult tervise- ja keskkonnasõbralikud, on värvilaborid keskendunud just veepõhiste värvide arendamisele ning täiustamisele.

 

Oleme Vivacolori värvide arendamisele pööranud suurt tähelepanu. Veendumaks nende värvide kvaliteedis, kestvuses, keskkonna- ja tervisesõbralikkuses, oleme neid testinud nii kohalikes kui ka rahvusvahelistes laborites. Teostatud uuringud näitavad, et Vivacolori veepõhised siseviimistlusvärvid on väga kvaliteetsed ning vastavad rangetele keskkonna- ja kliimasäästlikkuse nõuetele ning neid toodetakse jätkusuutlikul viisil.

 

iStock_Girl_nature   seinamaalingutega-lapsetuba

 

 

Veepõhiste värvide peamised eelised:

 

  • Veepõhised värvid on peaaegu lõhnatud, mistõttu on võimalik äsja värvitud ruume kasutama hakata palju kiiremini kui lahustipõhiste värvidega värvitud ruumide puhul – mõnel juhul praktiliselt kohe pärast värvimistööde lõpetamist.
  • Töövahendeid on lihtne puhastada, sest need saab puhtaks pesta veega ilma kemikaale kasutamata.
  • Veepõhised värvid sisaldavad minimaalselt lenduvaid ühendeid (LOÜ/VOC värvipurgil) ning sobivad seetõttu laste- ning magamistubade värvimiseks ning ei tekita ärritusnähte ka ülitundlikele inimestele.

 

Tähelepanu! Tavaliselt saab eelnevalt lahustipõhise värviga värvitud pinna üle värvida veepõhise värviga ilma, et pinda tuleks eelnevalt spetsiaalselt töödelda. Veepõhist pinda lahustipõhise värviga ülevärvimisel tasub aga olla ettevaatlik, kuna värvitud pind võib hakata pragunema.

 

Lisateavet vaata siit

 

Kuidas tunda ära veepõhist värvi?

 

Värvipurgi esiküljelt leiate veepõhist värvi tähistava H₂O piktogrammi, samuti on see info ära toodud purgi küljel oleval sildi tekstis.

Veepohised_varvid_uus