Õige värvitooni valimine

Mäletame aegu, kui kaupluses tuli endale sobiv värv valida 10-20 värvitooni seast. Tänapäeval on pilt täiesti muutunud - igal värvitootjal on pakkuda suurel hulgal erinevaid värvitoone, mis jagunevad värvikaartidesse. Tikkurilal on valikus ~50 000 erinevat värvitooni.

 

Iga värvikaart sisaldab värvitootjate poolt väljapakutud värvitoonide valikut. Peamised Tikkurila värvikaardid on – Tikkurila Tunneta Värvi sisevärvikaart ja Tikkurila Symphony värvikaart. Vivacolori värve saab lisaks Tikkurila värvikaartidele toonida ka rahvusvahelistele standarditele RAL ja NCS vastavate värvikaartide järgi.

 

Valiku lihtsustamiseks on Tikkurila värvikaardid jaotatud vastavalt pinnale või värvitüübile. Nii on näiteks puitpindade jaoks sobilikud toonid kogutud Tikkurila puiduvärvide värvikaarti. Tikkurila Facade välisvärvikaardist leiate värvitoone kivipindadele. Välisvärvide kaarti on valitud ilmastikumõjudele hästi vastupidavad (mitte pleekivad) välisvärvitoonid.

 

Värvikaart Tikkurila Feelings pakub sisearhitekti poolt kokku sobitatud nelja tooni kooslusi. Kombinatsioonikaarte on mugav kasutada interööri kujundamisel, kuna nii väldime eksimisvõimalusi.

 

Poolläbipaistvate puidukaitsevahendite ja õlide toonimiseks on loodud 40 eri tooni sisaldav Tikkurila Valtti puidukaitsevahendite ja -õlide värvikaart. Tikkurila laki ja peitsi värvikaarti on valitud 30 poolläbipaistvat tooni, mis sobivad kõige paremini lakkide ja peitside toonimiseks.

 

Värvikaartides olevad toonid jagunevad A- ja C-alusvärvi toonideks. A-alusvärvi toonid on heledad ja C-alusvärvi toonid tumedad. Värve toodetakse kas valgena (A-alusvärv) või läbipaistvana (C-alusvärv). Toonimisel lisatakse õigele alusvärvile toonimispastasid, et saavutada vajalik toon. Kui valid värvikaardist A-alusvärviga värvitooni, tuleb toonimiseks võtta A-tähisega värvipurk. Alusvärvi tähiseks võivad olla ka muud tähekombinatsioonid, näiteks kivipindade toodetel MAP, LAP jt. Juhul, kui tootel pole märgitud alusvärvi tähist, võib olla tegemist kas mittetoonitava valge tootega või valmistooniga (hall, pruun jt). Alati saab head nõu värviosakonna müüjalt!
 

Toonimiseks sisestatakse väljavalitud tooni number toonimismasina süsteemi. Toonimismasin lisab värvile vastavalt toonimisretseptuurile õiges koguses ja õiget tüüpi toonimispastasid. Seejärel aitab segisti või raputaja toonimispastal ja värvil seguneda, mille tulemusel saavutatakse värvikaardile vastav värvitoon. Kui värvi jääb puudu, saab koodi abil täpselt sama tooni värvi juurde segada.

 

Kui Sul on küsimusi või kommentaare, siis kirjuta meile klikates siia.