Välisvärvimine

Küsimus:

Tere, kas ja kuidas on võimalik uut zn-plekki värvida? Meil nimelt ei leidnud fassaadile sobilikku vastet RR-kataloogist ning nüüd on vajadus zn-plekk üle värvida. Mis on teie soovitus.

Vastus: Tere!

Uut tsingitud pinda on soovitav värvida alles peale esimese talve möödumist, aga kui soovite värvida kohe, siis eelnevalt on vaja teha uuele tsigitud pinnale korralik pesu Tikkurila Panssaripesu pesuainega vastavalt kasutusjuhendile ning loputada hoolikalt puhta veega. Seejärel, kui pind on kuvanud tuleb kruntida Tikkurila Rostex Super kruntvärviga, mis tagab vajaliku nakke aluspinnaga ning ka pinnavärviga. Ühe või kahe päeva möödudes (sõltub välistemperatuurist ja õhuniiskuset), võib pinna üle värvida Tikkurila veepõhise akrülaatvärviga Panssari Akva. Pinnavärvimine tuleb kindlasti teha hiljemalt 4 päeva pärast peale kruntimist. Vastasel juhul tuleb pind karestada. Värvi võib kanda pinnale pintsli või ka pihustiga.  Sobiva tooni saab valida Tikkurila Plekk-katuste värvikaardist ning saadaval on ka suur osa toone Puiduvärvide värvikaardist ja Feelings Facade värvikaardist.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere Soovin värvida krohviparandustega aiamüüri. Osaliselt on müüril säilinud vana värvi Hansa Noobel. Millist värvi soovitate kasutada? Kas see on väga oluline, et krohv peab enne värvimist olema 1-2 kuud kivinenud?

Vastus: Tere!

Varem Hansa Noobliga värvitud pinnale sobib uueks värviks Vivacolor veepõhine kivi- ja krohvfassaadivärv Hansa Facade. Määrdunud pind pesta puhastusvahendi Special Clean vesilahusega ja hallitanud pind töödelda Tikkurila Homeenpoisto vesilahusega vastavalt kasutusjuhendile. Töötlemise järel loputada pinnad puhta veega.

Kasutatud krohvi kuivamis- ja kõvenemisaega mõjutavad krohvi koostis, kuivamis- ja kõvenemistingimused ning ka krohvikihi paksus. Üldjuhul on 1-2 kuu möödudes krohv lõplikult kivistunud.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Renoveerin vana rehielamutüüpi maja mille eluruumide osa uue voodri tahaks värvida ilmselt linaõli värviga. Vooder on hööveldatud. Kas see on hea mõte, kas on paremaid variante? Tooni soovin vist seda sama rootsi punast halliga nagu see on olnud, sest ei oska mõelda midagi sobivamat selle vana palgi kürvale, ilmselt ka harjunud nägema sellisena. Kuidas peaksin värvima laudu, krunt jm vajalik. Seina on 120 m2. Milline on kulu. kas saaks ka pakkumise teilt? Ja küik head soovitused on teretulnud.

Vastus: Tere!

Eelnevalt tuleb uued voodrilauad immutada Vivacolor immutusainega Kolorex Protekt, mis imendub puitu ning kaitseb seda niiskuse ning hallituse leviku eest. Seejärel oleks esmane soovitus kasutada Vivacolori veepõhist puitmajavärvi Villa Ultima, mis on hea tooni- ja läikestabiilsusega ning kuivab kiiresti. Kui aga soovite kasutada linaõlivärvi, siis sobib selleks Vivacolori Villa Lin, mis kuivab kiiremini kui traditsiooniline linaõlivärv. Mõlemaid värve saate lasta toonida rootsi punasesse tooni, mille koodiks on NCS S 5040-Y80R.

Selleks, et värvida 120 m2 hööveldatud lauda kahes kihis on värvikulu u 5 m2/L ehk siis värvi oleks vaja 24 L . Immutusaine Kolerex Protekti kulu oleks 120 m2 juures u 12 L.

Hinnapakkumise osas võtke palun ühendust Teile sobiva meie edasimüüjaga.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

millega vär. nõuka aeg.puitfasaadi(kollane,ilmselt õli

Vastus: Tere!

Kui tegemist on vana õlivärviga, siis eelnevalt puhastada pinnad harjaga ning eemaldada oksakohtadelt vaik. Määrdunud ja hallitanud pind töödelda Tikkurila Homeenpoisto vesilahusega. Peale lahusega töötlemist loputada pind puhta veega ning lasta kuivada. Seejärel vana ja lahtine värvipind eemaldada terasharja või kaabitsaga ning kõva ja läikiv pind matistada liivapaberiga.

Kõik puiduni puhtad kohad immutada Vivacolori immutusainega Kolorex Protekt, mis tungib sügavale puitpinda ning kaitseb seda niiskuse ja hallituse leviku eest. Järgmisel päeval võib pinna üle värvida Vivacolor linaõlivärviga Villa Lin.
Kui on soov pinnavärviks kasutada veepõhist puiduvärvi Vivacolor Villa Akva, siis tuleb eelnevalt pind kruntida Vivacolori kruntvärviga Villa Primer, mis tagab vajaliku nakke aluspinna ja pinnavärviga.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Tere!14aastat tagasi sai maja laudis värvitud Vivacolor Villa õlibaasil värviga,mis sai toonitud värvikaardi järgi 9621 tooni.Pinnad sai immutatud mingi "protectiga". Tahaks üle värvida. Kas on saadaval sama värvi või on nüüd kõik vesibaasil?

Vastus: Tere!

Vivacolori valikus on olemas endiselt linaõlivärv Villa Lin ning samuti saab toonida seda tooni TVT 9621 (rohekas).
Eelnevalt pind puhastada harjaga ning oksakohtadelt eemaldada vaik. Seejärel määrdunud ja hallitanud pind pesta Tikkurila Homeenpoisto vesilahusega ning loputada puhta veega.
Peale pinna kuivamist, tuleb kõik kooruv ning lahtine värv pinnalt eemaldada ning kõva ja läikiv pind on soovitav matistada lihvides. Seejärel tuleb puiduni puhtada kohad immutada Vivacolori immutusainega Kolorex Protekt, mis imendub puitu ning kaitseb seda niiskuse ning hallituse leviku eest. Roostetavad naelapead kruntida Vivacolor Universal Korrostop+  metallikruntvärviga.
Järgmisel päeval võib pinna üle värvida Villa Lin värviga.
Soovitan kasutada Anza välitööde pintsleid, mida saab panna vajadusel ka pikendusvarre otsa.

Lugupidamisega,

Värviekspert

Värviliini telefon 12011