Välisvärvimine

Küsimus:

Tere, Kas teil on kogemust sellega, et veepõhine puidukaitsevahend aastatega kooruma hakkab? Müüja soovitas tookord soojalt just veepõhist toodet, kuid vaatamata eelnevale kruntimisele ja nõuetekohaselt kasutamisele, hakkas toode seinast lihtsalt maha kooruma. See sein, millest ka pilt on tehtud, saab ilmselt kõige rohkem päikest. Sellelt on nüüd tavalise pesuharjaga kergelt harjates suurem osa eemaldatud, kui oleks veidi vaeva näinud, oleks puidu päris heledaks saanud. Need küljed, mis saavad päikest vähem, on küll ilusamad, s.o ei ole tuhmiks ja täiesti lipendavaks muutunud, kuid koorub samamoodi. Mitte eriti kõva harjaga harjates tuleb maha. Kas see ongi normaalne?

Vastus: Tere!

Peitsitud pindadel tuleks hooldustöid teostada vastaval asukohast iga 5-7 aasta järel. Lõunapoolsetel külgedel, mis saab rohkem päikest, mõikord isegi tihedamini. Koorumine on teinekord põhjustatud ka liiga siledatest hööveldatud laudadest, kus peitsil ei teki aluspinnaga head naket.

Nüüd, kui aluspind on puhastatud, tuleb enne uuesti peitsimist puhas puit immutada Vivacolor Kolorex Protekt immutusainega. Peitsimisega võib alustada mitte varem kui 24 h möödudes peale immutamist. Peitsiks võib kasutada Vivacolori peitsi Kolorex Akva.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere. Kas Vivacolor Villa Aquaga võib värvida Haapsalu uksetehase eelnevalt (12 aastat tagasi) peitsitud välisust? Või peaks olema mingi muu värv? Ette tänades - Indrek Raudberg.

Vastus: Tere!

Vivacolori Villa Akva värv sobib ka varem peitsitud pindade värvimiseks. Kui pinnal esineb mustust või hallitust, siis saab selle eemaldada Tikkurila Homeenpoisto vesilahusega vastavalt kasutusjuhendile. Peale pesu loputada puhta veega ning lasta pinnal kuivada. Seejärel vana lahtine peits eemaldada kaabitsaga ning kõva ja läikiv tugevasti kinniolev pind matistada liivapaberiga. Peale tolmu eemaldamist tuleb puiduni puhtad kohad immutada Vivacolori immutusainega Kolorex Protekt. 24 tunni möödes võib alustada pinnavärvimisega. Värvida 2 kihti. Villa Akva värvi saab toonida nii heledates kui ka tumedates toonides Tikkurila välisvärvikaartide järgi.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Soov majale saada selline värv(pildi lisan manusesse). Kas oskate öelda mis värvikood see on mida toonimisel kasutatakse? Maja laudis on saetud laud(kare).

Vastus: Tere!

Pildi järgi on raske määrata toonikoodi. Tõesema vaste saab, kui võtta värvikaart ning võrrelda konkreetse hoone seinapinda. Variant on kasutada võrdluseks pilti ja digitaalset värvikaarti. Samas sellised digitaalsed võrdlused on siiski umbkaudsed ja jääb võimalus eksimiseks. Digitaalselt on võimalik värvitoone valida ColoUp! värvitooni valimise programmiga.

Kõige kindlam värvitooni valimisel on teha proovivärvimine. Ehk et lasta toonida väike kogus värvi ja siis värvida ära mõni vähem märgatav koht.

Lugupidamisega

Värviekspert 
Küsimus:

Tere, küsimus välistingimustes värvimise -puidu säilimise kohta. Kas õieti töödeldud puit ( antud juhul siis välisrõdudel ) võib säilida kauem välistingimustes, kui immutatud puit? Milliste värvidega oleks õige töödelda puitu, mis läheb siis rõdude ehitamises?

Vastus: Tere!

Kõige tõhusama kaitse annab kattev värv. Esmalt tuleb puitpind immutada Vivacolori immutusainega Kolorex Protekt. Aine imbub puitu ning aeglustab niiskuse imendumist ja hallituse levikut töödeldud pinnal. Järgmisel päeval võib alustada pinna värvimisega. Eriti hoolikalt tuleb värvida puitpindade otsad ning kruvipead, kus on niiskusel lihtne puitu tungida. Vivacolori tootevalikus on hea kulumiskindlusega veepõhine värv Universal Akva. Saadaval on 2 läikeastet: matt ja poolläikiv. Värvi saab toonida nii heledates kui ka tumedates toonides, Tikkurila värvikaartide järgi. Soovitus on valida toon välisvärvikaardist, mis on ilmastikule vastupidamavam.

Naturaalsema tulemuses saab, kui kasutada toonitud puiduõlisid või -peitse. Viimaste puhul peab arvestama tihedamate hooldustöödega. Õigel ajal hooldustööde teostamine pikendab oluliselt puitpinna eluiga.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, kas ja kuidas on võimalik uut zn-plekki värvida? Meil nimelt ei leidnud fassaadile sobilikku vastet RR-kataloogist ning nüüd on vajadus zn-plekk üle värvida. Mis on teie soovitus.

Vastus: Tere!

Uut tsingitud pinda on soovitav värvida alles peale esimese talve möödumist, aga kui soovite värvida kohe, siis eelnevalt on vaja teha uuele tsigitud pinnale korralik pesu Tikkurila Panssaripesu pesuainega vastavalt kasutusjuhendile ning loputada hoolikalt puhta veega. Seejärel, kui pind on kuvanud tuleb kruntida Tikkurila Rostex Super kruntvärviga, mis tagab vajaliku nakke aluspinnaga ning ka pinnavärviga. Ühe või kahe päeva möödudes (sõltub välistemperatuurist ja õhuniiskuset), võib pinna üle värvida Tikkurila veepõhise akrülaatvärviga Panssari Akva. Pinnavärvimine tuleb kindlasti teha hiljemalt 4 päeva pärast peale kruntimist. Vastasel juhul tuleb pind karestada. Värvi võib kanda pinnale pintsli või ka pihustiga.  Sobiva tooni saab valida Tikkurila Plekk-katuste värvikaardist ning saadaval on ka suur osa toone Puiduvärvide värvikaardist ja Feelings Facade värvikaardist.

Lugupidamisega

Värviekspert