Välisvärvimine

Küsimus:

Milliseid värvitoone saab Villa Lin värve puhul kasutada? Mis tähendab A- ja C- alusvärvid

Vastus: Tere!

Vivacolor Villa Lin on linaõlivärv puitfassaadidele, mida saab toonida Tikkurila Puiduvärvide värvikaardi järgi.

Värvikaartides olevad toonid jagunevad A- ja C-alusvärvi toonideks. A-alusvärvi toonid on heledad ja C-alusvärvi toonid tumedad. Värve toodetakse kas valgena (A-alusvärv) või läbipaistvana (C-alusvärv), millele lisatakse toonimisel toonimispastasid, et saavutada vajalik toon. Kui valid värvikaardist A-alusvärviga värvitooni, tuleb toonimiseks võtta A-tähisega värvipurk (vt. purgil triipkoodi kastis). Tumeda ja heleda värvitooni toonimiseks kasutatakse erinevat alusvärvi toodet.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere. Oleks soov teada mis tooteid peaks kasutama palksiseseina valgeks peitsimisel. Soovin saada ilusat valget peitsitud seina, et oksakohad ei kumaks väga läbi ja pind oleks ühtlaselt hele. Kas peab kandma mingisuguse aine enne peitsi ? Lisan pildid millist tulemust sooviks saada. Pinnatöötlus on tehtud soodapritsiga ja palk on seisnud kolm aastat viimistluseta.

Vastus: Tere!

Palkseintele on pakkuda Tikkurila Paneeli-Ässä 10 (matt) või 20 (poolmatt) veepõhist toonitavat akrülaatlakki sisetingimustesse, mida saab toonida Tikkurila Laki ja peitsi värvikaardi järgi ka valgeks. Valge tooni kood on TVT 3466 (Vanilla).

Enne, kui asute viimistlema, veenduge et pinnad oleks puhtad tolmust ja muust olmemustusest. Puit on väga pehme ja poorne materjal ning imab endasse kergelt palju mustust ja niiskust. Suurema mustuse korral võib kasutada Vivacolori puhastusvahendi Special Clean vesilahust ning pärast loputada puhta veega.

Lakkima asudes, tehke kõigepealt proovilakkimine eraldi pinnal ja veenduge toonitäpsuses. Esmakordsel lakkimisel vedeldada toonitud lakk 20-30% veega. Kanda lakki piki puidusüüd pinnale kaks kihti. Töödeldud pinna lõplik toon oleneb puidu tüübist, kõvadusest ja algsest toonist ning lakikihtide arvust. Pintsliks võiks olla Anza Elite välistööde pintsel 100 mm.
Kindlasti tuleb jälgida ka tootejuhiseid.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Millise värviga soovitate teha väikeseid värviparandusi pulbervärviga värvitud, tsingitud metallpindadel, välistingimustes?

Vastus: Tere!

Pulbervärviga värvitud pindadele meie tootevalikus olevate värvidega kahjuks värviparandusi teha ei saa.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

KIIRE! Kas puitmaja välisfassaadi värvivalikus on sellist pruuni tooni, mis meenutab immutatud pruuni puitu? Ideaalis läbikumavat pruuni?Plaan leida maja vintskapile võimalikult sarnane toon, mis on aial.

Vastus: Tere!

Võimalus on kasutada Vivacolor Kolorex Akva puidupeitsi, mida saab toonida Tikkurila Valtti peitside ja puiduõlide värvikaardi järgi. Soovitan valiku teha ehituskaupluses olevatelt reaalsetelt värvikaartidelt. Eelenvalt tuleb uus puitpind ka immutuda Vivacolor Kolorex Protekt immutusainega, mis imbub sügavale puitu ning kaitseb teda niiskuses ning hallituse leviku eest. Kuna peitsi lõpptulemus sõltub suuresti puidu enda algsest toonist, siis on soovitatav teha proovipeitsimine.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Kas saab Villa Lin'i toonida täpselt Tikkurila vana aja värvi tooni 315 (pruun)

Vastus: Tere!

Vivacolor Villa Lin linaõlivärvi saab toonida nii Tikkurila puiduvärvide kui ka Tikkurila Vana aja värvide värvikaardi järgi nii heledates kui ka tumedates toonides.

Lugupidamisega

Värviekspert