Välisvärvimine

Küsimus:

Tere. Oleks soov teada mis tooteid peaks kasutama palksiseseina valgeks peitsimisel. Soovin saada ilusat valget peitsitud seina, et oksakohad ei kumaks väga läbi ja pind oleks ühtlaselt hele. Kas peab kandma mingisuguse aine enne peitsi ? Lisan pildid millist tulemust sooviks saada. Pinnatöötlus on tehtud soodapritsiga ja palk on seisnud kolm aastat viimistluseta.

Vastus: Tere!

Palkseintele on pakkuda Tikkurila Paneeli-Ässä 10 (matt) või 20 (poolmatt) veepõhist toonitavat akrülaatlakki sisetingimustesse, mida saab toonida Tikkurila Laki ja peitsi värvikaardi järgi ka valgeks. Valge tooni kood on TVT 3466 (Vanilla).

Enne, kui asute viimistlema, veenduge et pinnad oleks puhtad tolmust ja muust olmemustusest. Puit on väga pehme ja poorne materjal ning imab endasse kergelt palju mustust ja niiskust. Suurema mustuse korral võib kasutada Vivacolori puhastusvahendi Special Clean vesilahust ning pärast loputada puhta veega.

Lakkima asudes, tehke kõigepealt proovilakkimine eraldi pinnal ja veenduge toonitäpsuses. Esmakordsel lakkimisel vedeldada toonitud lakk 20-30% veega. Kanda lakki piki puidusüüd pinnale kaks kihti. Töödeldud pinna lõplik toon oleneb puidu tüübist, kõvadusest ja algsest toonist ning lakikihtide arvust. Pintsliks võiks olla Anza Elite välistööde pintsel 100 mm.
Kindlasti tuleb jälgida ka tootejuhiseid.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Millise värviga soovitate teha väikeseid värviparandusi pulbervärviga värvitud, tsingitud metallpindadel, välistingimustes?

Vastus: Tere!

Pulbervärviga värvitud pindadele meie tootevalikus olevate värvidega kahjuks värviparandusi teha ei saa.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

KIIRE! Kas puitmaja välisfassaadi värvivalikus on sellist pruuni tooni, mis meenutab immutatud pruuni puitu? Ideaalis läbikumavat pruuni?Plaan leida maja vintskapile võimalikult sarnane toon, mis on aial.

Vastus: Tere!

Võimalus on kasutada Vivacolor Kolorex Akva puidupeitsi, mida saab toonida Tikkurila Valtti peitside ja puiduõlide värvikaardi järgi. Soovitan valiku teha ehituskaupluses olevatelt reaalsetelt värvikaartidelt. Eelenvalt tuleb uus puitpind ka immutuda Vivacolor Kolorex Protekt immutusainega, mis imbub sügavale puitu ning kaitseb teda niiskuses ning hallituse leviku eest. Kuna peitsi lõpptulemus sõltub suuresti puidu enda algsest toonist, siis on soovitatav teha proovipeitsimine.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Kas saab Villa Lin'i toonida täpselt Tikkurila vana aja värvi tooni 315 (pruun)

Vastus: Tere!

Vivacolor Villa Lin linaõlivärvi saab toonida nii Tikkurila puiduvärvide kui ka Tikkurila Vana aja värvide värvikaardi järgi nii heledates kui ka tumedates toonides.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere. Kas Villa Akva-ga võiks toonida ka lubikrohvitud välisseina?

Vastus: Tere!

Vivacolori Villa Akva on mõeldud ainult puitpindade värvimiseks ning ei sobi lubikrohvile. Lubikrohvitud seina peale sobib Vivacolori Hansa Silicate silikaatvärv. Eelnevalt tuleb pinnad puhastada ning kui pinnal esineb ka hallitust, siis töödelda pinda Tikkurila Homeenpoisto vesilahusega vastavalt kasutusjuhendile. Peale kuivamist tuleb pinnad kruntida Hansa Silicate Primer silikaatkrundiga vastavalt kasutusjuhendile. Krunt tugevdab aluspinda ning moodustab ühtlaselt imava aluspinna. Pinnavärvimise Hansa Silicate värviga võib teostada järgmisel päeval peale kruntimist. Värvi saab toonida Tikkurila Facade välisvärvikaartide järgi.

NB! Mittevärvitavad pinnad (aknaklaasid, looduslikust kivist, metallist pinnad, taimed jne) tuleb enne tööde algust kinni katta.

Lugupidamisega

Värviekspert