Siseviimistlemine

Küsimus:

Tere, Meil köögis on seinad värvitud veneaegse läikiva seina värviga ja küsimus, mis värviga oleks mõistlik katta seinad, et ei tekiks mingit keemilist reaksiooni(keemist/mullitamist), sest soovime ikka seinad värvida.

Vastus: Tere

Enne värvimist kontrollige kindlasti seinte seisukorda. Osaliselt lahtine või halvasti kinni olev värv tuleb eemaldada. Seejärel tuleb pinnad pesta Vivacolor Special Clean puhastusvahendiga. Pesuaine eemaldab mustuse, õli, rasva ning matistab vana värvipinna ja moodustab värvile hea nakkuvusega aluspinna.
Pahteldage augud, praod ja ebatasasused pahtliga Vivacolor LH või Vivacolor LF. Lihvige kuivanud pahteldatud kohad lihvpaberiga. Samuti lihvige matiks kõvad läikivad värvipinnad ning eemaldage lihvimistolm.
Seejärel kruntige kogu pind Vivacolori kruntvärviga Special Primer või Tikkurila kruntvärviga Otex. Pinnavärviks sobib kööki Vivacolor Green Line seinavärv Wall 20. Värvitoone saate valida Tikkurila Symphony värvikaardilt.Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

koteri siseviimistluseks soovin osta pestvad värvi. Pind küprok ja juba värvitud. Kui palju kuulub värvi 1 m2 peale, et välja arvutada kogu värvi koguse (L) vajaduse.

Vastus: Tere

Elutubadesse soovitame Vivacolor Acrylate Matt kulumiskindlat seinavärvi. Tegemist on pestava seinavärviga ning see kannatab tugevamat koormust. Pesuruumidesse soovitame Tikkurila Luja lae- ja seinavärvi, mis sisaldab ka hallitusvastaseid komponente ning on hästi pestav.

Värvikulu: 10m2 ja 2 korda kantud pinnale on 2.00L (toote katvus 10m2/L)*

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, mis värv on sobilik leiliruumi kerise taguse kiviseina värvimiseks? Kas selleks wall 20 on sobilik või tuleb selleks kasutada mõnda kuumuskindlat värvi? Kui tuleb, siis soovitage palun mis värv on sobilik.

Vastus: Tere!

Kerise taguse kiviseina värvimiseks, soovitaksime Tikkurila kamina- ja soemüürivärvi Muuri.
Muuri on väga hea kuumuskindlusega ja sobib betoon-, lubi-, lubikrohv- ja tsementkrohv- ning tellis- ja silikaattellispindade. Värv on mõeldud tulemüüridele, kaminatele jmt siseseinapindadele, kus temperatuur võib tõusta tavapärasest kõrgemale.

Kuumakindlus on toonituna 180 °C ja toonimata 300 °C. Valida saab kaheksa heleda pastelse tooni vahel Symphony värvikaardilt: G497, H497, M497, V459, X459, Y462, X487, Y487.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Mis juhtub kui värvida värviga Green Line Radiator sooja radiaatorit?

Vastus: Tere!

Sooja radiaatorit otseselt värvida ei soovita kuna värv kuivab liiga kiiresti, ei tasandu ja jätab sisse tugeva pintsli jälje.

Lisan ka värvimistingimused:
Värvitav pind peab olema puhas ja kuiv, õhutemperatuur peab olema üle +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80%. Värvimise ajal väldi tuuletõmbust ja kõrget temperatuuri. NB! Värvitav pind ei tohi olla soe.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere Kas värvitooni testi 0,45 l , saab osta igast ehituspoest?

Vastus: Tere!

Värvitooni testpurk on saadaval kõigis suuremates ehituspoodides - Bauhofis, Ehituse ABC, Espakis.

Lugupidamisega

Värviekspert