Siseviimistlemine

Küsimus:

Mis juhtub kui värvida värviga Green Line Radiator sooja radiaatorit?

Vastus: Tere!

Sooja radiaatorit otseselt värvida ei soovita kuna värv kuivab liiga kiiresti, ei tasandu ja jätab sisse tugeva pintsli jälje.

Lisan ka värvimistingimused:
Värvitav pind peab olema puhas ja kuiv, õhutemperatuur peab olema üle +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80%. Värvimise ajal väldi tuuletõmbust ja kõrget temperatuuri. NB! Värvitav pind ei tohi olla soe.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere Kas värvitooni testi 0,45 l , saab osta igast ehituspoest?

Vastus: Tere!

Värvitooni testpurk on saadaval kõigis suuremates ehituspoodides - Bauhofis, Ehituse ABC, Espakis.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere. Sooviksin teada, kui palju värvi peaks kuluma 40 ruutmeetri lae värvimiseks kui värvikihte kanda peale.

Vastus: Tere!

40 m² peale ning kahes kihis värvides, kulub u 10 liitrit värvi. Soovitame laevärvi Vivacolor Green Line Ceiling 2, mis on saadaval ka sobivas 11,7 l nõus.

Juhin tähelepanu ka sellele, et enne viimistlemist peaks lagi olema krunditud. Krunt nakkub tugevamini aluspinnaga, moodustab viimistlusvärvile ühtlase ja sileda aluspinna ning tänu sellele väheneb viimistlusvärvi kulu. Sobiv kruntvärv lagedele ja seintele on Vivacolor 1. Värvirulliks soovitan Anza 18cm Platinum Micmex rulli, mis on vastupidav mikrokiust värvirull suure värvi mahutavuse ja hea kattevõimega.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

otsin seinavärvi - SAUN- krohvitud fibosein, saunaahju taga (ahi sellest seinast läbi, kütmine mitte saunast), värv võiks olla poolmatt ja toonitav. Sooviksin nn telliskivi tooni. Mis värvi soovitate kasutada?

Vastus: Tere!

Sinna soovitaksime Tikkurila kamina- ja soemüürivärvi Muuri, mis pole küll poolmatt, vaid on täismatt. Muuri on väga hea kuumuskindlusega, sobib betoon-, lubi-, lubikrohv- ja tsementkrohv- ning tellis- ja silikaattellispindade. Värv on mõeldud tulemüüridele, kaminatele jmt siseseinapindadele, kus temperatuur võib tõusta tavapärasest kõrgemale.
Kuumakindlus on toonituna 180 °C ja toonimata 300 °C.
Tumedaid toone kahjuks valikus ei ole. Valida saab kaheksa heleda pastelse tooni vahel Symphony värvikaardilt: G497, H497, M497, V459, X459, Y462, X487, Y487.
Loodan, et leiate sealt siiski meeldiva tooni.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, millega värvida glasuutimata ahjupotte soemüüris. Soemüür on eelnevalt värvitud mingite nõuk.aegsete värvidega (õlivärvid ilmselt). Tänaseks pind vanast värvist puhastatud, kuid osaliselt imbunud ahjupottide pinda.

Vastus: Tere!

Glasuurimata ahjupottide värvimiseks võib kasutada Tikkurila kamina- ja soemüürivärvi Muuri, mis sobib eriti hästi siseseintele, kus temperatuurid vahelduvad ja võivad tõusta tavalisest kõrgemaks. Toonitud värv talub 180 °C kuumust. Värvi võib kasutada valgena või valida 8 pastelse tooni hulgast.

Eelnevalt kui värvima asute, tuleks pind pesta kindlasti Vivacolori Special Clean pesuainega ning loputada puhta veega.

Lugupidamisega

Värviekspert