Siseviimistlemine

Küsimus:

Tere! Soovin teha kööki lihtsaid riiuled, millel hoian kohvikruusi jms. Ülejäänud köök on must matt, kui kavatsen teha riiuli liimpuiduplaadist, siis kuidas oleks varianti saavutada must matt viimistlus (mis ka mõningasele veetilgale vastu peab)?

Vastus: Tere

Liimpuitplaati soovitame töödelda Tikkurila Helmi 10 (matt) mööblivärviga. Esmalt kruntida pinnad Tikkurila Otex Akva kruntvärviga, ning viimistleda Tikkurila Helmi 10 mööblivärviga. Värvitoone saate valida Tikkurila Symphony värvikaardilt.Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Villa akva C või villa akva A. Mis neil vahet? Mul lihtne aiamaja, vikaks värvi peale aga kas osta neist üks või kaks toodet? Mingi vahe peaks ju olema. Mõlemad kaitsevad 15 aastat, mõlemas sale asjale mõeldud. Kas kaks kihti C versiooni ajab ka asja ära?

Vastus: Tere

A-alusvärvi saab toonida heledatesse värvitoonidesse ja C-alusvärvi saab toonida tumedatesse toonidesse. Värve toodetakse kas valgena (A-alusvärv) või läbipaistvana (C-alusvärv). Toonimisel lisatakse õigele alusvärvile toonimispastasid, et saavutada soovitud värvitoon. Kui valida värvikaardist A-alusvärviga värvitooni, tuleb toonimiseks võtta A-tähisega värvipurk. Alati saab head nõu värviosakonna müüjalt!

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Millega peaks seina töötlema enne tapeetimist, et hiljem kui on vajadus uut tapeeti panna tuleks vana ilusti ära ja seinad ei vajaks uuesti pahteldamist? Seinad on 2korda pahteldatud LR peenpahtliga, lihvitud. Seina plaanin panna fliistapeedi.

Vastus: Tere

Enne tapeetimist soovitame kruntida seinad Vivacolor 1 kruntvärviga, mis nakkub tugevalt aluspinnaga ning moodustab ühtlase ja sileda pinna.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tervist, Maakodus oleks vaja laed üle värvida. Tegemist on värvitud puitkiudplaadiga (nii nimetatud Soome papp). Millega varem värvitud on kahjuks ei tea, vana värv ei ole matt, pigem poolmatt või poolläikiv. Kuidas toimida? Pesta esmalt ja siis millega kruntida ja värvida? Vana värvi maha lihvida ei tahaks.

Vastus: Tere

Esmalt tuleb laed puhtaks pesta Vivacolori leeliselise puhastusvahendiga Special Clean, mis eemaldab mustuse, õli, rasva, vaha jmt. Samuti matistab vana värvipinna ja moodustab värvile hea nakkuvusega aluspinna.
Järgmine samm on kruntimine. Kruntvärviks sobib Vivacolor 1, mis nakkub tugevalt aluspinnaga ning moodustab viimistlusvärvile ühtlase ja sileda aluspinna.
Viimistleda soovitame Tikkurila Luja 7 seina- ja laevärviga, mis peab vastu tugevatoimeliste puhastusainetega pesemisele, sisaldab hallitusvastaseid aineid ning sobib ka niisketesse ruumidesse, nagu vannitoad ja riietusruumid.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere Mis toode sobib saunas kerise läheduses olevaid seinu värvimiseks?

Vastus: Tere

Selleks on Tikkurilal spetsiaalne kamina- ja soemüürivärv Muuri.

Lugupidamisega

Värviekspert