Siseviimistlemine

Küsimus:

Tere, lagi värviti vivacolor 20 maaler tegi peale seda veel mõned parandused ja värv sai otsa ja poest öeldi et müüsid viimase poti ära. Kas võib nüüd täisulatuses uuesti värvida interior baht-iga üle tegemist vannitoa laega?

Vastus: Tere

Vivacolor Interior Bath`i enam tootmises kahjuks ei ole, kuid kauplustes võib veel leiduda ja see on sobilik lae värvimiseks. Vivacolor Interior Bath`i asemel võib kasutada Tikkurila Luja seina- ja laevärviga, mida on saadaval erinevates läikeastmetes - poolmatt, poolläikiv ja matt.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere. Mul on sein värvitud värviga Interior Satin. Nüüd on vaja teha värvi parandusi, aga seda värvi ma enam poest ei leia. Milline praegustest värvidest sobib asendama?

Vastus: Tere

Vivacolor Interior Satin värvi võib asendada Vivacolor 7 pestava mati seinavärviga.

Soovitame kogu pinna uuesti üle värvida ja vältida kohtparandusi. Ajaga kipuvad toonid tuhmuma ning kohtparandusi tehes, võivad toonid jääda erinevad.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, Korteris on lapsed toa seintele joonistanud pilte, kohati on joonistused küllalti paksu ja erksa värvikihiga (tumepunane, must ). Mul on soov sein üle värvida heledaks. Kas oskate soovitada, kuidas peaksin toimetama, millist värvi kasutada, nii et tulemus oleks ühtlane ja joonistused alt kumama ei jääks?

Vastus: Tere

Pinnad, mis on tugevasti määrdunud, soovitame esmalt pesta Vivacolor Special Clean leeliselise puhastusvahendiga ning teha kohtparandused Vivacolor Special Primer alküüdkruntvärviga. Kruntvärv katab plekid ja aitab vältida nende läbiimbumist pinnast ning on väga hea nakkuvusega aluspinnale. Kruntige kogu pind Vivacolor 1 kruntvärviga. Viimistleda soovitame Vivacolor Acrylate Matt kulumiskindla seinavärviga, mis sobib uute ja varem värvitud krohv-, betoon-, tellis-, puitkiudplaat-, puitlaastplaat- ja kipsplaatpindade ning pahteldatud ja tapeeditud pindade värvimiseks. Värvi võib kasutada valgena (A-alusvärv) või toonida heledates toonides Tikkurila sisevärvikaartide järgi. Erksate toonide puhul on piisava kattevõime saamiseks vajalik aluspinna kruntimine pinnavärviga võimalikult sarnast tooni toonitud kruntvärviga.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Soovime kliendile soovitada väga head poolmatti värvi betoonpõranda värvimiseks. Värvitud pind peaks olema jalale "pehme" ja mitte staatilise elektri mõjuga. Kas oskate soovitada? Kas kõik on läikivad?

Vastus: Tere

Tikkurila ehitus- ja remontvärvide valikus on olemas poolläikiv veepõhine värv Betolux Akva, mis on mõeldud ka betoonpõrandatele sisetingmustes. Toode on mõeldud pigem kuivadesse, mitte väga suure koormusega ruumidesse. Tikkurila tööstusvärvide valikus on olemas ka tugevamaid kahekomponentseid epoksüüdvärve. Samuti on võimalik pind katta mati kahekomponentse lakiga. Kuna tööstusvärvide paigaldamine on keerulisem protsess, siis soovitan esmalt võtta ühendust Tikkurila betoonpõrandate tehnilise müügikonsutandiga. Kontakti leiate siit.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere. siseruumi pandud OSB plaat. Millise värviga seda katta? Aitäh

Vastus: Tere

Eelnevalt tuleb OSB-plaadid puhastada võimalikust mustusest. Suurema mustuse korral võib kasutada Vivacolori puhastusvahendi Special Clean vesilahust ning loputada puhta veega. Seejärel värvida Vivacolor veepõhise värviga Universal Akva, mis sobib nii puit- kui ka metallpindadele. Tegemist on värviga, mis on nakkub väga hästi erinevat tüüpi aluspindadega. Värvi saab toonida nii heledatesse kui ka tumedatesse toonidesse Tikkurila värvikaartide järgi.

Lugupidamisega

Värviekspert