Siseviimistlemine

Küsimus:

Tere, Korteris on lapsed toa seintele joonistanud pilte, kohati on joonistused küllalti paksu ja erksa värvikihiga (tumepunane, must ). Mul on soov sein üle värvida heledaks. Kas oskate soovitada, kuidas peaksin toimetama, millist värvi kasutada, nii et tulemus oleks ühtlane ja joonistused alt kumama ei jääks?

Vastus: Tere

Pinnad, mis on tugevasti määrdunud, soovitame esmalt pesta Vivacolor Special Clean leeliselise puhastusvahendiga ning teha kohtparandused Vivacolor Special Primer alküüdkruntvärviga. Kruntvärv katab plekid ja aitab vältida nende läbiimbumist pinnast ning on väga hea nakkuvusega aluspinnale. Kruntige kogu pind Vivacolor 1 kruntvärviga. Viimistleda soovitame Vivacolor Acrylate Matt kulumiskindla seinavärviga, mis sobib uute ja varem värvitud krohv-, betoon-, tellis-, puitkiudplaat-, puitlaastplaat- ja kipsplaatpindade ning pahteldatud ja tapeeditud pindade värvimiseks. Värvi võib kasutada valgena (A-alusvärv) või toonida heledates toonides Tikkurila sisevärvikaartide järgi. Erksate toonide puhul on piisava kattevõime saamiseks vajalik aluspinna kruntimine pinnavärviga võimalikult sarnast tooni toonitud kruntvärviga.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Soovime kliendile soovitada väga head poolmatti värvi betoonpõranda värvimiseks. Värvitud pind peaks olema jalale "pehme" ja mitte staatilise elektri mõjuga. Kas oskate soovitada? Kas kõik on läikivad?

Vastus: Tere

Tikkurila ehitus- ja remontvärvide valikus on olemas poolläikiv veepõhine värv Betolux Akva, mis on mõeldud ka betoonpõrandatele sisetingmustes. Toode on mõeldud pigem kuivadesse, mitte väga suure koormusega ruumidesse. Tikkurila tööstusvärvide valikus on olemas ka tugevamaid kahekomponentseid epoksüüdvärve. Samuti on võimalik pind katta mati kahekomponentse lakiga. Kuna tööstusvärvide paigaldamine on keerulisem protsess, siis soovitan esmalt võtta ühendust Tikkurila betoonpõrandate tehnilise müügikonsutandiga. Kontakti leiate siit.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere. siseruumi pandud OSB plaat. Millise värviga seda katta? Aitäh

Vastus: Tere

Eelnevalt tuleb OSB-plaadid puhastada võimalikust mustusest. Suurema mustuse korral võib kasutada Vivacolori puhastusvahendi Special Clean vesilahust ning loputada puhta veega. Seejärel värvida Vivacolor veepõhise värviga Universal Akva, mis sobib nii puit- kui ka metallpindadele. Tegemist on värviga, mis on nakkub väga hästi erinevat tüüpi aluspindadega. Värvi saab toonida nii heledatesse kui ka tumedatesse toonidesse Tikkurila värvikaartide järgi.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Kas on mõnda vahendit, et saada glasuurimata ahjult vana värv eemaldada ja siis uuesti värvida

Vastus: Tere

Kui vana värv tugevalt kinni, siis ei pea seda ilmtingimata maha kraapima. Piisab pinna karestamisest liivapaberiga (näiteks nr 100, 120)  ning pesemisest Vivacolor puhastusvahendiga Special Clean vastavalt kasutusjuhendile. Kui vana värv on tulnud osaliselt maha, siis vana värvi randid võiks lihvida siledaks aluspinnaga. Vastasel juhul hakkavad need uue värvikihi alt välja paistmaSeejärel soovitan pinna kruntida Vivacolori alküüdkruntvärviga Special Primer. Pinnavärviks võib kasutada Vivacolor Green Line Radiator kuumakindlat värvi.

 Mõnigatel juhtudel võib aidata vana värvikihti pehmendada Tikkurila Pensselipesu. Puhastusvahendit kanda värvitud pinnale ning lasta peal mõjuda ca 1-2 tundi. Seejärel vana värv näiteks pahtlilabidaga maha kraapida.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, sooviksin siseruumis ülevärvida varem õlivärviga kaetud korstnajala (krohvitud, kuumust väga ei ole). Milline värv võiks sobida?

Vastus: Tere

Esmalt soovitan pinna pesta Vivacolori puhastusvahendiga Special Clean vastavalt kasutusjuhendile. Seejärel pind loputada puhta veega ning lasta kuivada. Järgmisena soovitan pinna kruntida Vivacolori alküüdkruntvärviga Special Primer. Kui pind kuivanud, siis võib üle värvida sobiva pinnavärviga: kuivas ruumis - Wall 4, Wall 20 või Vivacolor 7; niiskes ruumis - Luja 7, Luja 20 või Luja 40.

Lugupidamisega

Värviekspert