Siseviimistlemine

Küsimus:

Tervist, Maakodus oleks vaja laed üle värvida. Tegemist on värvitud puitkiudplaadiga (nii nimetatud Soome papp). Millega varem värvitud on kahjuks ei tea, vana värv ei ole matt, pigem poolmatt või poolläikiv. Kuidas toimida? Pesta esmalt ja siis millega kruntida ja värvida? Vana värvi maha lihvida ei tahaks.

Vastus: Tere

Esmalt tuleb laed puhtaks pesta Vivacolori leeliselise puhastusvahendiga Special Clean, mis eemaldab mustuse, õli, rasva, vaha jmt. Samuti matistab vana värvipinna ja moodustab värvile hea nakkuvusega aluspinna.
Järgmine samm on kruntimine. Kruntvärviks sobib Vivacolor 1, mis nakkub tugevalt aluspinnaga ning moodustab viimistlusvärvile ühtlase ja sileda aluspinna.
Viimistleda soovitame Tikkurila Luja 7 seina- ja laevärviga, mis peab vastu tugevatoimeliste puhastusainetega pesemisele, sisaldab hallitusvastaseid aineid ning sobib ka niisketesse ruumidesse, nagu vannitoad ja riietusruumid.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere Mis toode sobib saunas kerise läheduses olevaid seinu värvimiseks?

Vastus: Tere

Selleks on Tikkurilal spetsiaalne kamina- ja soemüürivärv Muuri.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, lagi värviti vivacolor 20 maaler tegi peale seda veel mõned parandused ja värv sai otsa ja poest öeldi et müüsid viimase poti ära. Kas võib nüüd täisulatuses uuesti värvida interior baht-iga üle tegemist vannitoa laega?

Vastus: Tere

Vivacolor Interior Bath`i enam tootmises kahjuks ei ole, kuid kauplustes võib veel leiduda ja see on sobilik lae värvimiseks. Vivacolor Interior Bath`i asemel võib kasutada Tikkurila Luja seina- ja laevärviga, mida on saadaval erinevates läikeastmetes - poolmatt, poolläikiv ja matt.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere. Mul on sein värvitud värviga Interior Satin. Nüüd on vaja teha värvi parandusi, aga seda värvi ma enam poest ei leia. Milline praegustest värvidest sobib asendama?

Vastus: Tere

Vivacolor Interior Satin värvi võib asendada Vivacolor 7 pestava mati seinavärviga.

Soovitame kogu pinna uuesti üle värvida ja vältida kohtparandusi. Ajaga kipuvad toonid tuhmuma ning kohtparandusi tehes, võivad toonid jääda erinevad.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, Korteris on lapsed toa seintele joonistanud pilte, kohati on joonistused küllalti paksu ja erksa värvikihiga (tumepunane, must ). Mul on soov sein üle värvida heledaks. Kas oskate soovitada, kuidas peaksin toimetama, millist värvi kasutada, nii et tulemus oleks ühtlane ja joonistused alt kumama ei jääks?

Vastus: Tere

Pinnad, mis on tugevasti määrdunud, soovitame esmalt pesta Vivacolor Special Clean leeliselise puhastusvahendiga ning teha kohtparandused Vivacolor Special Primer alküüdkruntvärviga. Kruntvärv katab plekid ja aitab vältida nende läbiimbumist pinnast ning on väga hea nakkuvusega aluspinnale. Kruntige kogu pind Vivacolor 1 kruntvärviga. Viimistleda soovitame Vivacolor Acrylate Matt kulumiskindla seinavärviga, mis sobib uute ja varem värvitud krohv-, betoon-, tellis-, puitkiudplaat-, puitlaastplaat- ja kipsplaatpindade ning pahteldatud ja tapeeditud pindade värvimiseks. Värvi võib kasutada valgena (A-alusvärv) või toonida heledates toonides Tikkurila sisevärvikaartide järgi. Erksate toonide puhul on piisava kattevõime saamiseks vajalik aluspinna kruntimine pinnavärviga võimalikult sarnast tooni toonitud kruntvärviga.

Lugupidamisega

Värviekspert