Muu

Küsimus:

Tere, kas punasest tellisest soemüüri saab kuidagi üle värvida,kui siis millega? See on väga must ja rasvane,kuna selle kõrval on olnud elektripliit.

Vastus: Tere!

Eelnvalt tuleb pinnalt maha saada vana mustus ning rasv. Puhastamiseks sobib Vivacolori puhastusaine Special Clean. Kui pind on väga must, on soovitav pesta pinda mitu korda. Peale pesu tuleb pind loputada puhta veega.

Kui pind puhastatud, siis võib kasutada pinna värvimiseks Tikkurila soemüürivärvi Muuri. Toodet võib kasutada valgena või valida 8 pastelse tooni hulgast.

Soovitan eletripliidi juures oleva seina katta näiteks klaasi, plaatide vms materjaliga kuna kuumadele rasvapritsmetele ei pea üksi värv kuigi kaua vastu.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Lasin Peterburi mnt. Ehituse ABC-s segada värviparanduseks liitri värvi. Sein on värvitud halliks Tikkurila Symphony G497. Poes segati VivaColori värv kokku kuid kuivades on toon tunduvalt heledam. Kui ehitaja käis pragudele parandusi tegemas oli samuti liitrine, toonitud värvipurk kaasas ja tema värv oli originaaliga sarnane. Küsisin, nemad olid samuti selle poes segada lasknud. Mida ma uue koguse segamisel müüjale täpsustama peaks?

Vastus: Tere!

Toonierinevus võib tekkida sellest, et toonitud ei ole sama toodet. Näiteks, kui on kasutatud seinavärviks toonitud Vivacolor 7 seinavärvi, siis tuleb värviparandusteks samuti kasutada toonitud Vivacolor 7 värvi. Kui kasutada teist toodet, võibki paranduskoht jääda veidi teise tooniga.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Kas saab Villa Lin'i toonida täpselt Tikkurila vana aja värvi tooni 315 (pruun)

Vastus: Tere!

Vivacolor Villa Lin linaõlivärvi saab toonida nii Tikkurila puiduvärvide kui ka Tikkurila Vana aja värvide värvikaardi järgi nii heledates kui ka tumedates toonides.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Millisele toonile vastab praegu TVT Y 031

Vastus: Tere

 

Toonile Y031 ei ole uuemates toonikaartides konkreetset vastet. Siiski on see toon endiselt meie toonimisprogrammis olemas ja selle alusel saab värve toonida.

 Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Kas lastemööbli valimisel tasuks eelistada tooteid, mis pole akrüülvärviga värvitud? Ehk teisisõnu - kas akrüülvärviga värvitud pind võib olla lapsele kahjulik?

Vastus: Tere!

Tänapäeval on tervisele vähem ohtlikud veepõhised akrülaatvärvid, mis on vähese lõhnaga ning kuivavad kiiresti, jättes tugeva ning kulumiskindla värvipinna.

Lugupidamisega

Värviekspert