Muu

Küsimus:

Tere. On plaanis märkida koolimaja juurde asfaldplatsile liiklusrada. Sooviks teada, missugust värvi sobib selleks kasutada.

Vastus: Tere!

Tikkurila on olemas veepõhine teekattemärgistusvärv  Tie- ja Katumaali. Saadaval on valge ja kollane toon. Värvi saab pinnale kanda pintsli, rulli või pihustiga. Nii värvimise kui ka värvi kuivamise ajal peab õhu, aluspinna ja värvi temperatuur olema üle +5 °C ja pind peab olema kuiv. Värv kuivab kiiresti ning seetõttu tuleb tööd planeerida, et värvimine saaks kiiresti tehtud. Värvi kuivamist võib aeglustada segades värvi maksimaalselt 5% vett.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Kas ja kuidas oleks võimalik üle värvida bambusest liuguksi, et tulemus jääks ilus ja ühtlane? Lisan sarnase pildi materjalist.

Vastus: Tere!

Kõige ühtlasema tulemuse saab ilmselt väripihustiga, kus värv satub ka raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse. Eelnevalt tuleb mustus ning tolm eemaldada. Vajadusel pesta pind Vivacolori Special Clean pesuainega ning loputada puhta veega. Kõik mittevärvitavad osad tuleb kinni katta. Kui soovite värvida, siis sobib Vivacolori veepõhine mööblivärv Special Furniture Akva, mida saab toonida nii heledates kui ka tumedates toonides Tikkurila sisevärvikaartide järgi või kui on soov lakkida, siis võib kasutada Vivacolori veepõhist lakki Lacquer Wall Akva, mis on toonitav Tikkurila Laki ja peitsi värvikaardi järgi. Mõlemaid tooteid saab kanda pinnale värvipihustiga. Vajadusel saate tooteid vedeldada veega. Vältida tuleks liiga paksu kihi peale kandmist. Parem on peale kanda 2-3 õhukest kihti, iga kiht eelnevalt kuivanud pinnale.
Kui pinda ei ole väga palju või kui värvipihustit ei ole võimalik kasutada, siis ehituspoodides on saadaval ka valmiskujul purkides aerosoolvärvid ja -lakid.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Tere, valisin tooni H405, kuid seinal tundub see ikkagi liiga intensiivne, tume. Mida teha, et saada vähemalt 1-2 tooni võrra heledamaks, et oleks õrn virsiku toon? Üks kiht on värvitud. Kas võiks valget hulka segada? Kui palju peaks valget lisama kilo kohta? 9L anumast on 1 kiht läinud 50 m2 värvimiseks

Vastus: Tere!

Kõige kindlam on valida Tikkurila Symphony kataloogist heledam toon ning lasta toonida uus värv. Sellisel juhul saate ka tulevikus sama toonikoodi järgi värvi toonida. Näiteks, kui vaja teha seinas parandusi. Samas on võimalik ka ise värvi heledamaks segada, aga seda, kui palju valget värvi sinna sisse peab panema ei saa me otseselt määratleda. Sellisel juhul peab katsetama, milline toon lõpptulemusena meeldib.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Tere Soovin tellispliiti pärast selle remonti krohvida. Kuna krohv on aga toiduplekke imav siis on mõistlik see üle värvida. Silma jäi selline värv nagu Radiator. On see hea valik? Kas see krohviga nakkub? Oskate veel midagi soovitada?

Vastus: Tere!

Tikkurilal on olemas spetsiaalne kamina- ja soemüürivärv Muuri, mis kannatab kuuma toonituna 180 °C ja toonimata 300 °C kuivas ruumis. Kuna toode on täismatt, siis miinuseks on see, et pind ei ole lihtsasti puhastatav. Kui pinda on vaja tihedamini puhastada, siis võib kasutada ka Vivacolori veepõhist värvi Interior Kitchen, mis sobib ka eelnevalt krohvitud (mitte lubikrohvitud) või otse tellispindadele. Värv kannatab kuuma kuni 80 °C.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Millega peaksin tammepuidust voodit töötlema kui tahan hallikamat tulemust. Puit on eelnevalt töötlemata.

Vastus: Tere!

Kui puit on ilma eelneva töötluseta, siis võib tooni anda kasutades Tikkurila tootevalikust Nostalgia Wood Wax puiduvaha. Tegemist on veepõhise puiduvahaga, mis imendub puitpinda, moodustades naturaalse pinna. Vaha on toonitav ning värvitooni saate valida Tikkurila Valtti peitside ja puiduõlide värvikaardi ning laki ja peitsi värvikaardi järgi.

Kuna tegemist on läbipaistva tootega, siis lõplik toon sõltub puidu enda toonist. Pinnalekandmiseks võib kasutada pintslit või käsna.

Lugupidamisega,

Värviekspert