Muu

Küsimus:

Milline on enam-vähem vastav RAL kood teie fassaadivärvile TVT 533X?

Vastus: Tere,

Kõige sarnasem toon Ral Effect värvikaardilt on RAL 359-5.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere Miks läheb valmispahtel ämbris hallitama?

Vastus: Tere!

Kui pahtel on kinnises originaaltaaras, siis ta hallitama ei hakka. Samas, kui pakend on avatud ja pahtlit kasutatakse, siis võib pahtlisse töövahenditelt sattuda baktereid, mis soojas ja niisketes tingimustes hakkavad kiiresti arenema.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Milliseid värvitoone saab Villa Lin värve puhul kasutada? Mis tähendab A- ja C- alusvärvid

Vastus: Tere!

Vivacolor Villa Lin on linaõlivärv puitfassaadidele, mida saab toonida Tikkurila Puiduvärvide värvikaardi järgi.

Värvikaartides olevad toonid jagunevad A- ja C-alusvärvi toonideks. A-alusvärvi toonid on heledad ja C-alusvärvi toonid tumedad. Värve toodetakse kas valgena (A-alusvärv) või läbipaistvana (C-alusvärv), millele lisatakse toonimisel toonimispastasid, et saavutada vajalik toon. Kui valid värvikaardist A-alusvärviga värvitooni, tuleb toonimiseks võtta A-tähisega värvipurk (vt. purgil triipkoodi kastis). Tumeda ja heleda värvitooni toonimiseks kasutatakse erinevat alusvärvi toodet.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, vajaksin "flat black" värvi videostuudio seinte värvimiseks, mis ei peegeldaks valgust aga pole päris kindel, kas see tähendab must matt või on veel olemas mingi "flat black" värviliik? Millise toote peaksin valima? Tänud.

Vastus: Tere!

Videostuudiotele spetsiaalset toodet meil kahjuks pakkuda ei ole. Kõige vähem peegelduv (must) värv meie valikus on Tikkurila Kattomusta - sügavmust laevärv. Järgmine oma läikeastmelt on Tikkurila Harmony – seinavärv ning kõige tumedam toon oleks 0202(must), Tikkurila Plekk-katuste värvikaardilt.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Millise värviga on kõige mõistlikum värvida laminaadist köögimööblit? Uksed on kaetud spooniga, kuid ülejäänud karkass on laminaadist. Kas peaks värvitud pinna eelnevalt karestama ja pärast värvimist lakkima?

Vastus: Tere1

Soovitan kasutada Tikkurila kruntvärvi Otex. Eelnevalt pesta pind Vivacolor puhastusvahendi Special Clean lahusega. Seejärel lihvida läikiv pind matiks ning eemaldada lihvimistolm. Kruntvärv Otex tasandub hästi, mistõttu järellihvimist pole tavaliselt vaja teha. Kui aga soovite väga siledat pinda, võib seda lihvida kuivalt peene lihvpaberiga. Mööbli puhul soovitan peale kruntimist värvida Vivacolori mööblivärviga Green Line Furniture 30. Tegemist veepõhise värviga, mis jätab kulumiskindla ning hästi puhastatava pinna. Peale värvimist ei tohi pinda tugevasti koormata, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes umbes 1 kuu jooksul. Värvimiseks soovitan kasutada Anza Elit Filt värvirulle.
Lakkida pole viimistletud pinda enam seejärel vaja.

Lugupidamisega

Värviekspert