Muu

Küsimus:

Tere. Millistele värvikoodidele võiksid tänapäeval vastata 2003 aasta Tikkurila värvikakataloogi" koodid: "x 166" ja "y 126"?

Vastus: Tere

Tegemist on Monicolor Nova värvikaardiga, ning kõik toonikoodid kehtivad endiselt. Nö. ümber tõlkima midagi ei pea ja nende samade koodide alusel (X166 ja Y126), toonivad ehituskauplused värve ka tänasel päeval.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Milline on enam-vähem vastav RAL kood teie fassaadivärvile TVT 533X?

Vastus: Tere,

Kõige sarnasem toon Ral Effect värvikaardilt on RAL 359-5.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere Miks läheb valmispahtel ämbris hallitama?

Vastus: Tere!

Kui pahtel on kinnises originaaltaaras, siis ta hallitama ei hakka. Samas, kui pakend on avatud ja pahtlit kasutatakse, siis võib pahtlisse töövahenditelt sattuda baktereid, mis soojas ja niisketes tingimustes hakkavad kiiresti arenema.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Milliseid värvitoone saab Villa Lin värve puhul kasutada? Mis tähendab A- ja C- alusvärvid

Vastus: Tere!

Vivacolor Villa Lin on linaõlivärv puitfassaadidele, mida saab toonida Tikkurila Puiduvärvide värvikaardi järgi.

Värvikaartides olevad toonid jagunevad A- ja C-alusvärvi toonideks. A-alusvärvi toonid on heledad ja C-alusvärvi toonid tumedad. Värve toodetakse kas valgena (A-alusvärv) või läbipaistvana (C-alusvärv), millele lisatakse toonimisel toonimispastasid, et saavutada vajalik toon. Kui valid värvikaardist A-alusvärviga värvitooni, tuleb toonimiseks võtta A-tähisega värvipurk (vt. purgil triipkoodi kastis). Tumeda ja heleda värvitooni toonimiseks kasutatakse erinevat alusvärvi toodet.

Lugupidamisega

Värviekspert
Küsimus:

Tere, vajaksin "flat black" värvi videostuudio seinte värvimiseks, mis ei peegeldaks valgust aga pole päris kindel, kas see tähendab must matt või on veel olemas mingi "flat black" värviliik? Millise toote peaksin valima? Tänud.

Vastus: Tere!

Videostuudiotele spetsiaalset toodet meil kahjuks pakkuda ei ole. Kõige vähem peegelduv (must) värv meie valikus on Tikkurila Kattomusta - sügavmust laevärv. Järgmine oma läikeastmelt on Tikkurila Harmony – seinavärv ning kõige tumedam toon oleks 0202(must), Tikkurila Plekk-katuste värvikaardilt.

Lugupidamisega

Värviekspert