Dekoratiivvärvimine

Küsimus:

Tere. Kuidas on võimalik vanutada (sooviksin valge, aga mitte ühtlase värvi,nagu korrosioon).Olemas vana lakitud kummut (mänd). Tänan

Vastus: Tere!

Tikkurila kodulehelt leiate tööjuhendi ja video, kuidas teha roosteefektiga seina siit.
Saan aru, et soovite vana kummuti üle värvida valgeks ning siis selle peale tekitada roosteefekti. Sellisel juhul tuleb vana lahtine lakikiht eemaldada ning pesta pind Vivacolori puhastusvahendiga Special Clean. Seejärel lihvige läikivad kohad matiks ning puhastage pind tolmust. Kruntige Tikkurila Otex kruntvärviga, mis tagab nakke ka nõudlikemal pindadel. Roosteefekti saamiseks tuleks pinnale kanda Vivacolori mööblivärvi Special Furniture Akva, mis on toonitud roostesarnaseks (pruuns, punakaspruun vms).
Pealekandmise tehnikaid soovitan eelnevalt harjutada näiteks kipsplaadil, paksul papil vms materjalil.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Kas sellisest materjalist (lisasin pildi) köögikappe oleks kuidagi võimalik üle värvida selliselt, et ka tulemus ilus jääks? Kuidas ja millega peaksin kappe enne värvimist töötlema. Sooviks kapid värvida valgeks.

Vastus: Tere!

Kuna tegemist on köögiga, siis tuleb värvitavad pinnad esmalt pesta Vivacolori puhastusvahendiga Special Clean. Kui pinnad kuivanud kruntige üks kord Tikkurila alküüdkruntvärviga Otex. Viimistlusvärviks soovitan kasutada Vivacolori veepõhist mööblivärvi Special Furniture Akva. Värvige kindlast kaks korda. Parima tulemise saamiseks soovitan kasutada ANZA Elite Filt rulli. Kuna veepõhised värvitooted kuivavad lõplikult paari nädala jooksul, siis soovitan pindasid enne nädala möödumist raskete esemetega mitte koormata.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

tere Kas teil on valget tekstuurvärvi??

Vastus: Tere!

Meil on pakkuda Tikkurila tootevalikus valget struktuurvärvi Tunto Hieno. Struktuurse pinna saamiseks tuleb antud värvi kanda pinnale pikakarvalise rulliga.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Soovin värvida nõukaaegset sektsiooni.See on tume mattlakiga.Mis marki värvi peaksin kasutama

Vastus: Tere

Kõigepealt puhastage alupind, eemaldage vana lahtine lakikiht. Esmalt kruntige sektsioon veepõhise Tikkurila tugeva nakkega kruntvärviga Otex Akva. Seejärel värvige kahes kihis veepõhise kulumiskindla mööblivärviga Vivacolor Special Furniture Akva, mida saate lasta toonida erinevate värvikaartide järgi. 

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Tere! Ma värvisin ühe vana kapi Villa Primer kruntvärviga üle (ehk välikruntvärviga), kui halb see on? St et sisetöödeks mõeldud kruntvärvi ei kasutanud... Ja mis vahe neil üldse on? Kas juba värvitud välise kruntvärvi peale võin praegu panna Special furniture akva värvi?

Vastus: Tere,

välisvärvid on välistingimustes vastupidavamad kui sisevärvid. Villa Primer kruntvärviga töödeldud pinna võite üle värvida Vivacolori mööblivärviga Special Furniture Akva. Laske kruntvärvil enne mööblivärviga üle värvimist kuivada vähemalt 24 tundi.

Lugupidamisega,

Värviekspert

Ivar Tomperk