Core & Shell tehnoloogia

Mis on Core & Shell tehnoloogia?

Ilmastikukindlus 10 aastat Core & Shell tehnoloogia

 

Core & Shell (tuum ja kest) tehnoloogia kuulub nanotehnoloogia valdkonda, mõjutab värvi sideaine tekstuuri ja annab Vivacolori Villa värvidele Villa Akva ja Villa Ultima uue, veelgi kõrgema kvaliteedi. Uudse retseptuuriga Villa Akva ja Villa Ultima värvikihti võib lihtsustatult võrrelda kvaliteetse spordijopega, millel on vastupidav ja vetthülgav välispind ning soe ja pehme sisevooder - jope kandja tunneb end hästi ka kehva ilmaga. Villa Akva või Villa Ultimaga värvitud puitmaja tunneb end kaitsva värvikihi all kindlalt ning tema eluiga on pikk.

 

Uputustest ilmastikukindluse määramiseks

 

Et hinnata värvi võimet puitpinda vee ja niiskuse eest kaitsta, sooritati värvilaboris järgmine test. Voodrilaud saeti kolmeks osaks, esimene jäeti värviga katmata, teine kaeti tavalist sideainet sisaldava värviga ning kolmas osa kaeti Core & Shell tehnoloogial põhineva sideainega värviga.

 

Katsekehad uputati kaheks tunniks vee alla, seejärel lasti toatemperatuuril 22 tundi kuivada. Protseduuri korrati 9 korda, et veenduda tulemuste õigsuses. Katsekehasid kaaluti enne ja pärast igat uputamist.


Katsekehade kaal tõusis pärast kahetunnist uputamist järgmiselt: 

  • Värviga katmata pind: 12%
  • Tavalist sideainet sisaldava värviga kaetud pind: 2%
  • Core&Shell tehnoloogial põhineva sideainet sisaldava värviga kaetud pind: 1%.

 

Kuigi ka tavalise sideainega värv omab kaitsevõimet, annab Core & Shell tehnoloogia fassaadivärvidele Villa Akva ja Villa Ultima parima kaitsevõime vee ja niiskuse kahjustavate mõjude eest.

Graafik