Siseviimistlemine

Küsimus:

Kas eelnevalt lahustipõhise (õlivärviga)värvitud malmradiaatorit saab värvida Special Radiator Radiaatorivärviga?

Vastus: Tere!

Saab värivida nii lahustipõhise Vivacolor Special Radiator kui ka veepõhise Special Radiator Akva värviga. Kui pinnal esineb mustust, siis pesta Vivacolori puhastusvahendi Special Clean vesilahusega ning loputada veega ja lasta kuivada. Vana ja läikiv värvipind tuleb lihivida matiks ja eemaldada lihvimistolm, et tagada värvile paremat naket. Värvida 1-2 kihti. Värvi võib kasutada valgena või toonida Tikkurila värvikaartide järgi heledates toonides (A-alusvärv).

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Tere Venüültapeeti eemaldades jäi seina paberi kiht, kas võib sinna peale värvi kanda, mis värvi kasutada või kuidas toimida?

Vastus: Tere!

Kui paberit pole seinalt võimalik eemalda või Teie ei soovi seda teha, siis  tuleb kogu sein kruntida lahustipõhise alküüdkruntvärviga Vivacolor Special Primer, ühes kihis.
Kuid tulemus jääb kordades parem, kui pind puhastada tapeedijääkidest täielikult. Selleks on vaja niisutada sein sooja veega (kasutades näiteks švammi) ning seejärel eemaldada märgunud paber pahtlilabidaga kraapides. Vajadusel võib teha kohtparandused peenpahtliga Vivacolor LF, lihvida ning peale kuivamist kruntida kogu seinapind veepõhise kruntvärviga Vivacolor Interior Primer, ühes kihis. Alles seejärel kanda pinnale viimistlusvärv.

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Tere, soovin töödelda osb plaati siledaks seinaks, mida saaks värvida ja osaliselt panna tapeedi alla. Seda siis kuivas siseruumis. Mis tooteid ma peaksin kasutama, et saada parimat tulemust? kas enne pahtli kasutamist tuleks kruntida niiskustõkkega või mingi nakkega? Kõike head, Harri Rütman

Vastus: Tere!

Esmalt kruntida OSB plaadid kruntvärviga Vivacolor Interior Primer ühes kihis. Seejärel pahteldada ning armeerida vuugid armeerimiskanga või -võrguga. Pahtel peab olema kindlasti elastne, selleks sobib näiteks vuugipahtel Vivacolor LJ. Seejärel teha lauspahteldus elastse pahtliga Vivacolor LJ või Vivacolor W kahes kihis. Peale kuivamist  kruntida pahteldatud pind veelkord kruntvärviga Vivacolor Interior Primer ühes kihis. Alles siis võib pinnale liimida tapeedi või pinna värvida sobiva seinavärviga (mis sobib antud ruumi). 

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Mis tüüpi silikoniga saab teha Interior Bath värvi ja keraamiliste plaatide piiri. Kiilto sanitaarsilikoon ei nakku värviga. Kas aitaks kui karestada pinda mehaaniliselt või töödelda mingi lahustiga?

Vastus: Tere!

Kiilto sanitaarsilikoon peaks ikkagi nakkuma värvitud pinnaga, aga kui teil mingil põhjusel ei nakku, siis soovitame kasutada KiiltoFix Masa liimi- ja tihendusmassi või mõnda teist silikooni. 

Lugupidamisega,

Värviekspert
Küsimus:

Tere Värvisin köögi kapi uksed üle, kuid ei ole tooniga piisavalt rahul ja sooviksin neid uuesti üle värvida. Varasemalt puhastasin uksed special clean vahendiga, kruntisin otex akva kruntvärviga (ei lihvinud uksi) ning kandsin kaks kihti special furniture akva värvi peale. Minu küsimus on, et kas võin uksed uuesti üle värvida ilma vana värvikihi eemaldamist? Toimiksin samamoodi, et puhatsaksin uksed special clean vahendiga ning seejärel krundin ja värvin. Vana värv ei ole kuskilt lahti ega koorunud. Kas tohib olla nii palju värvikihte?

Vastus: Tere!

Vivacolor Special Clean puhastusvahendiga on vajalik kapiuksi pesta vaid siis, kui neid on juba mingi aeg kasutatud ja need on ehk veidi määrdunud või ka siis, kui värvimisest on möödunud pikk aeg. Kruntimine ei ole vaja, kui värvite sama tootega, mis varasemalt. Hea oleks pinda eelnevalt kergelt karestada peene liivapaberiga, et uus värvikiht paremini nakkuks. Seejärel võib kapiuksed otse üle värvida. Soovitame mööblivärvi Vivacolor Special Furniture Akva, kahes kihis.

Lugupidamisega,

Värviekspert